• 16 Ekim 2018, Salı 17:04

Yeni Yönetimden Valiye Ziyaret

Kadın Haklarını Koruma Derneği Aydın Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Habibe Gürer ve yönetim kurulu üyeleri, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger'i makamında ziyaret etti.

 

Kadın Haklarını Koruma Derneği Aydın Şubesi yeni yönetim kurulu, genel kuruldan sonra Aydın'ın mülki ve idari amirlerine nezaket ziyaretlerine başladı. Vali Köşger'i ziyaret eden Gürer ve beraberindeki heyet dernek olarak çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 

“SAVAŞAN KADIN EFELERİMİZİ ANDIK”

Gürer, Vali Köşger'e yaptığı bilgilendirmede "Bizlere bu vatanı emanet eden şehit ve gazilerimize minnettarız, ancak bizim için savaşan kadın efelerimiz de bulunmaktadır. Aydın'ın kurtuluş günü olan 7 Eylül'de başta Çete Emir Ayşe olmak üzere kadın efelerimizi andık. Yine 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızda Çete Emir Ayşe ve bütün kadın efelerimizi orada anacağız. Değerlerimize ve geçmişimize sahip çıkmak istiyoruz" dedi.

 

Gürer ayrıca, şiddet gören kadınlar ve çocuklar için özel çalışmalar planladıklarını, kadının istihdamına yönelik projeler hazırlayacaklarını belirterek Vali Köşger'den destek istedi. Ziyarette ayrıca Kadın Haklarını Koruma Derneği Aydın Şubesi Üyesi Zeliha Gündoğdu, Vali Köşger'e önümüzdeki yerel seçimlerde Umurlu Mahallesi muhtar adayı olacağını söyledi.

 

Ziyaretin sonunda Vali Köşger, Gürer ve yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar diledi. (NECMİYE KAPTAN)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.