• 16 Kasım 2018, Cuma 12:29

Panik dolu anlar

Aydın Forum AVM'de, herhangi bir durumda yaşanabilecek ani olumsuzluklara karşı hazırlıklı olmak amacıyla tatbikat yapıldı. Senaryo gereği bomba patlatılan tatbikat gerçeğini aratmadı.

 

Aydın Forum AVM Yönetimi tarafından yaşanabilecek ani ve olumsuz durumlara hazırlık amacıyla AVM yönetimi ve personelinin katıldığı geniş kapsamlı bir tatbikat düzenlendi. Tatbikatta Aydın İl Emniyet Müdürlüğü, İtfaiye, Bomba imha ekipleri, 112 Acil sağlık personelleri ve AFAD gönüllüleri de yer aldı.

KISA SÜREDE MÜDAHALE

Senaryo gereği, bir bombacı bomba yüklü bebek arabasıyla AVM’den içeri girerek arabayı AVM’ye bıraktı. Bombacının yaraladığı personele sağlık ekipleri müdahale ederken, polislerle de olay yerine intikal etti. İtfaiyenin de olay yerine gelmesi ile arbede de çıkan yangın söndürüldü. Daha sonra gelen bomba imha ekipleri ise bomba dolu bebek arabasını infilak ettirdi. Böylece, en kısa sürede olaylara müdahale edilerek, olay can kaybı olmadan atlatıldı.

Forum Aydın Alışveriş Merkezi Müdürü Ezgi Çubukçu, her yıl geleneksel olarak düzenledikleri tatbikatta amaçlarının olumsuz bir durumda, personelin olaylara müdahale sürelerini hızlandırmak ve insanları bilinçlendirmek olduğunu söyledi.

"HER YIL YAPILIYOR"

Çubukçu her yıl bu tatbikatı yaptıklarını hatırlatarak, "Bu tatbikat her yıl gerçekleştirdiğimiz genel bir tatbikat. İçerisinde yangın durumunda, acil durumda, yaralanma durumlarında bir bomba durumunda hangi ekiplerin burada olması gerekiyorsa hepsini kapsayan geniş kapsamlı bir tatbikat. Hem yasal zorunluluk, hem de acil durumlarda tüm mağazalarımızın katılımıyla müdahale süremizi hızlandırabilmek adına her yıl bunu gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
13 / 8 Sağanak yağışlı
Yarın: 12/4 Güneşli