• 16 Aralık 2017, Cumartesi 17:02

Aydın, yeniden başkan seçildi

Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri (TES-İŞ) Sendikası Aydın Şubesi 10. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Tel liste olan kurulda mevcut Başkan Mustafa Aydın güven tazeledi.

 

TES-İŞ 10. Olağan Kurulu Aymira Otelde gerçekleşti. Kurulda Mustafa Aydın beşinci kez güven tazeledi. Aydın’ın, Yönetimi ise şu isimlerden oluşuyor, Mustafa Artun, Süleyman Keser, Özcan Keser, Ramazan Yılmaz.

"DEĞERLENDİRMELERİ YAPACAĞIZ"

TES-İŞ Genel Başkanı Mustafa Şahin’inde katıldığı kurulda Şahin, “Son günlerin konusu olan taşeron meselesinde bize kaybettirip üzdüler tekrar bulup sevindirdiler. Sayın Cumhurbaşkanımız 5 Aralık’ta yaptığı açıklamada bu ülkede aracı kalmayacak demişti. Oysa ki daha sonra uygulama ile Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklaması örtüşmedi. İş Yine Türk-İş Genel Başkanı’na düştü. Kapı kapı Cumhurbaşkanı, Başbakan, Başbakan yardımcısı olmak üzere dolaşıyoruz. Yanlış yapıldığını söylüyoruz. Bir tarafta 900 bin kişi kadroya geçiyor. Diğer tarafta 50 bin kişi kadroya geçmiyor. Böyle bir şey olmaz. Bunu ilgili makamlara anlattık. Bu işin yüzde 90’ı halloldu. Yüzde 10’u duruyor. Döndüğümüzde Sayın Türk-İş Genel Başkanımızla birlikte değerlendirmelerimizi yapacağız” dedi.

"HER ŞEY BİTMEDİ"

“Şu anki görüşmelerle her şey bitmedi” diyen Şahin, “Bunun komisyon meclis görüşmeleri var. Daha sonra yasalaşmış olacak. Yasalaştıktan sonra da 3 aylık süre içinde bunların geçiş işlemleri yapılacak. Kamuda sınavsız geçiş söz konusu değil. Usulen de olsa bir sınav yapılacak. Bu sınav kazanıp kaybedilen bir sınav değil. Bu soru işaretini kafanızdan kaldırın. Devamında bu arkadaşlarımıza güvenlik soruşturması yapılacak. Bunlar yapıldıktan sonra kadrolu konumuna geçmiş olacak” ifadelerini kullandı.

"HEPİMİZİ MUTLU ETMİŞTİR"

Yeniden Başkan seçilen Mustafa Aydın ise şunları söyledi, “Hükümetin programında emekçilerin kazanılmış haklarına yönelik saldırı ve tehditlerde yoğunlaşma ve işçi sınıfımızın temel haklarına yönelik sistemli bir saldırı olduğu görülmektedir. 1936 yılında ulu önder atatürkün işçilerimize hediyesi olan ve daha sonraki yıllarda geliştirilen kıdem tazminatı hakkı, kısıtlanmak ve hatta tümüyle kaldırılmak istenmektedir. Hükümet politikaları sonucunda yaygınlaştırılan taşeron işçiliği, bu günlerde sayın cumhurbaşkanımız, başbakanımız, çalışma bakanımız ve türk-iş genel başkanımızın da katkıları sonucu yapılan sevindirici açıklamaları sonucu taşeron işçiliği probleminin çözüm odaklı gündeme getirilmiş olması, taşeron işçi kardeşlerimiz ve temsilcileri olarak hepimizi mutlu etmiştir. Sendikalar olarak bunun takipçisi olacağız”

 

Konuşmaların ardından oy verme işlemine geçildi ve tek liste ile gidilen seçimde Mustafa Aydın yeniden başkan seçildi. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
11 / 2 Parçalı bulutlu
Yarın: 8/1 Aralıklı gökgürültülü yağış