• 16 Aralık 2017, Cumartesi 15:40

Uluslararası sergi

Efeler Belediyesi'nin ikincisini düzenlediği "Uluslararası Fotoğraf Çalıştayı", fotoğraf sanatçılarının ortak açtığı sergi ile başladı.

 

Aydın'ın Efeler ilçesinde, 3 gün sürecek olan "Efeler Belediyesi 2. Uluslararası Fotoğraf Çalıştayı", 4'ü yabancı toplam 40 fotoğraf sanatçısının, 84 fotoğraf ile Milli Aydın Bankası Kültür Merkezi'nde açtığı karma sergi ile başladı.

Ana teması "Fotoğraf Eğitiminde Çağdaş Yaklaşımlar" olan ve koordinatörlüğünü Tahir Ün'ün üstlendiği çalıştayın açılışına, Efeler Kent Konseyi Başkanı Tuncay Erdemir, meclis üyeleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, fotoğraf sanatçıları ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşma yapan Koordinatör Ün, Fotoğraf Çalıştayı'nın ikincisine katılmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Hepimiz biliyoruz ki ülkemizde sanat son derece önemli bir yer tutmaktadır. Topluma yaşama umudu veren ve toplumun yaşamla bağlarını yeniden kuran bir olgudur sanat. Biz fotoğrafa da bu bağlamda bakıyoruz. O nedenle böyle bir çalıştayı ikinci kez yapabilmenin keyfini çıkarıyoruz. Böyle bir olanağı biz fotoğrafçılara ve sanat dünyası insanlarına sağlayan Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan'a ve çalıştaya gelerek düşüncelerini bizle paylaşan fotoğrafçılara, sanatçılara ve düşünce insanlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

Efeler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Yusuf Kalın da, Efeler Belediyesi'nin kurulduğu 2014 yılından beri dört çalıştay yaptığını ve bu çalıştaylardan ikisinin fotoğraf diğerlerinin ise heykel ve resim olduğunu söyledi.

2. Uluslararası Fotoğraf Çalıştayı'na, 4 ayrı ülke ve 10 ayrı şehirden toplam 40 sanatçının katıldığını belirten Kalın, çalıştayın onur konuğunun ise geçen yıl olduğu gibi yüzde 95 engelli fotoğraf sanatçısı Ali Var olduğunu açıkladı. Kalın, sanata verdiği destekten dolayı Başkan Özakcan'a teşekkür etti. Konuşmaların ardından, davetlilerin sergiyi gezmesi ve Ralf J. Diemb'ın gösteri ve söyleşine katılması ile çalıştayın ilk günü son erdi. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
11 / 2 Parçalı bulutlu
Yarın: 8/1 Aralıklı gökgürültülü yağış