• 17 Mart 2018, Cumartesi 14:32

Aydın esnafı, 40 milyon lira kredi kullandı

Aydın Şoförler-Otomobilciler Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin olağan genel kurulunda, güven tazeleyen mevcut Başkan Semih Özmeriç, 40 milyon TL plasmana ulaştıklarını açıkladı.

 

 

 

 

Aydın Şoförler-Otomobilciler Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Efeler'deki Aydın Şoförler Odası Düğün Salonu'nda yapılan genel kurula, Aydın-Muğla İlleri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Necip Saraç, AK Parti Efeler İlçe Başkanı Çağatay Gülaştı, Türk Eğitim Sen Aydın Şube Başkanı Rıdvan Naci Devli, Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Karabenli ile çok sayıda oda başkanı ve esnaf katıldı.

Divan başkanlığını, Aydın-Muğla İlleri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Necip Saraç'ın yaptığı genel kurulda selamlama konuşması yapan Aydın Şoförler-Otomobilciler Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Semih Özmeriç, kooperatif olarak 40 milyon TL plasmana ulaştıklarını söyledi. Özmeriç, "Kooperatifimiz sayesinde, 724 esnafımız yeni iş kurmuş veya mevcut işini büyütmüş ve istihdama katkıda bulunmuştur. Esnaf ve sanatkarımızın bu ucuz krediye, kolay yolandan ulaşabilmesi için yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Bu amaca hizmet eden herkese çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

 

İnsanın başına hayatta her şeyin gelebileceğini hatırlatan Özmeriç, "Kredi ile iş kurmak veya mevcut işini büyütmek güzel. Bunlar hep birlikte sevinilecek durumlar. Ama artık sözün bittiği öyle anlar da var ki inanın gece yarısı kalkıp zor durumda olan arkadaşı, yanlış bir şeyler yapmasın diye ikna ettiğim çok oldu. İnsanın başına her şey gelebiliyor. Gerektiğinde bir saat içerisinde kredi veriyoruz. Çok özel durumlarımız var. Bunun karşılığında sizden sevgi ve saygı görmek bizi mutlu ediyor" dedi.

 

2018, 2019 ve 2020 yılları olağan genel kurullarının birleştirilerek, 2021 yılında yapılmasına karar verilmesinin ardından Özmeriç başkanlığındaki tek listeyle seçime gidildi. Yapılan açık oylama sonucunda, 2000 yılından beri başkanlık görevini yürüten Özmeriç, güven tazeledi. Özmeriç başkanlığındaki Yönetim Kurulu ise Oktay Mantar, Atila Akgün, Hakan Angı ve Arif Özçiçekçi'den oluştu. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
16 / 9 Parçalı bulutlu
Yarın: 15/12 Sağanak yağışlı