• 17 Nisan 2018, Salı 13:12

Başhekim'den muhtarlara; "Beni, 7/24 arayın"

Efeler'de muhtarlarla bir araya gelen Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Ferdi Güneş, muhtarlara telefon numarasını vererek, kendisine 7 gün 24 saat ulaşabileceklerini söyledi.

 

 

 

 

Efeler Kaymakamlığı, 2018 Yılı 3. Muhtarlar Toplantısı'nı, Aydın Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonu'nda gerçekleştirdi. Toplantıya, Kaymakam İzzettin Sevgili başkanlık yaptı.

Kurum müdürleri ve muhtarların katıldığı toplantıda, Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Ferdi Güneş ile Başhekim Yardımcısı Mustafa Onur Türkan davetli olarak bulundu.

Söz alan Başhekim Güneş, hastanenin yoğun bakım ve yeni doğan hizmetleri, servis fiziki koşulları, palyatif (yaşlı) bakım merkezi, anne oteli, ağrısız doğum yöntemleri, suda doğum ünitesi ve kapasitesi hakkında bilgi verdi. Muhtarlara kendi telefon numarasını ve hastanenin tanıtıcı broşürlerini de veren Güneş, muhtarların bu numaradan kendisine 7 gün 24 saat ulaşabileceklerini söyledi.

Türkiye'de 15 pilot ilden birisi olarak seçilen Aydın'da, 'Göçmen Mevcudiyeti, Tespiti ve İzlemesi' kapsamında yaptıkları çalışmaları anlatan Uluslararası Göç Örgütü Birleşmiş Milletler Saha Sorumlusu Gözde Timurtaş da, bu çalışma ile ilgili muhtarlardan yardım istedi. Diğer kurum müdürlerinin de yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi vermesinin ardından, muhtarların dile getirdiği talep ve sorunlara, ilgili kurumlar ile birlikte çözüm arandı. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 5 Sağanak yağışlı
Yarın: 11/2 Az bulutlu