• 17 Nisan 2018, Salı 17:45

Baydar, Aydınlı öğretmen için sordu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, Aydın’ın İncirliova İlçesi Erbeyli Köyü’nde, Sosyal Bilimler Öğretmenliğinden mezun olan Merve Çavdar'ın atanamadığı için depresyon haplarını içerek intihar etmesini meclis gündemine taşıdı.

 

CHP'li Baydar Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın yanıtlaması istemi ile meclise soru önergesi verdi. Baydar önergesinde, "Merve Çavdar kızımızla birlikte atanamadığı için intihar eden 43 öğretmenimizin sorumluları kim ya da kimlerdir?" dedi.

 

Baydar’ın önergesinde şu ifadeler yer aldı, “Aydın İncirliova İlçesi Erbeyli Köyü’nde, Sosyal Bilimler Öğretmenliğinden mezun olan Merve Çavdar, atanamadığı için depresyon haplarını içerek intihar etmiştir. Bu acı haberle birlikte iktidarınız boyunca atanamadığı için 43 öğretmenimiz hayatına son vermiştir. 2002 yılında 70 bin olan atanamayan öğretmen sayısı yanlış eğitim politikalarınız sonucu bugün 455 bine ulaşmıştır”

Bu çerçevede Baydar şu soruları sordu, “ 25 yaşındaki kızımız Merve Çavdar’ın atanamadığı için bunalıma girip depresyon hapları içerek intihar etmesinden dolayı kendinizi sorumlu hissediyor musunuz? Merve Çavdar kızımızla birlikte öğretmen olarak atanamadığı için hayatına son veren 43 öğretmenimizin sorumluları kim ya da kimlerdir? Atama bekleyen öğretmenlerimizin atamalarının yapılması için daha kaç öğretmenimizin intihar etmesi gerekiyor? 109 bin öğretmen açığımız varken neden 25 bin öğretmen ataması yapıyorsunuz? Neden ücretli öğretmen çalıştırıyorsunuz?” (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
11 / 2 Parçalı bulutlu
Yarın: 8/2 Aralıklı gökgürültülü yağış