• 17 Nisan 2018, Salı 13:01

Eserler ziyaretçilerini bekliyor

Efeler Halk Eğitimi Merkezi ve Efeler Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen kurslarda eğitim gören kursiyerlerin eserlerinin sergilendiği “Yağlıboya Resim Sergisi” açıldı.

 

Aydın’da, Efeler Belediyesi Sanat Eğitim Kursları öğretmeni Gülderen Hanım Aysal ve öğrencilerinin yıl boyunca yaptıkları yağlıboya eserlerinin yer aldığı Resim Sergisinin açılışı Milli Aydın Bankası Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kursiyerlerin eserlerinin yer aldığı sergi büyük beğeni topladı.

 

Serginin açılışına, Efeler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Yusuf Kalın, Efeler Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Belgin Arslan Demir, CHP Kadın Kolları Efeler İlçe Başkanı Özlem Ekiz ve vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Gülderen Hanım Aysal, “Aydın'da sanatsal bakış açısı ne yazık ki yok denecek kadar az. Belediye ve eğitim camiası işbirliği yaptığından beri bu bakış açısı yavaş yavaş değişecek diye umut ediyorum. Çalışmalarımızdaki özgünlük arttıkça sanata da ilgi artacak. Siz ne kadar yetenekli, ne kadar çalışkan olursanız olun doğru yer ve zamanda doğru ekiple kaliteli işler çıkarmak mümkündür. Bize bu imkânı sağlayan Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan ve Efeler Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Pınarcı başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

 

Efeler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Yusuf Kalın ise, “Açılışını yaptığımız resim sergisinde, 7 ay gibi kısa sürede kursiyerlerimizin hazırladığı çok güzel ve çok değerli eserleri var, sanat adına atılmış adımları var. Efeler Belediyesi olarak sanatın hem amatör hem de profesyonelce yapıldığını halkımıza göstermek istedik” ifadelerini kullandı.

Geleneksel ve modern karması ile rölyef konseptlerinde, 65 yağlıboya,12 karakalem ve 3 adet suluboya çalışmasının yer aldığı sergi, 21 Nisan Cumartesi gününe kadar ziyaretçilere açık olacak. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
11 / 2 Çok bulutlu
Yarın: 8/2 Aralıklı gökgürültülü yağış