• 17 Mayıs 2018, Perşembe 12:16

İlk iftar şehit yakınları ve gazilerle

Aydın Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’nün düzenlediği iftar yemeğinde şehit aileleri, gaziler ve gazi aileleri bir araya geldi. İlk iftarın yapıldığı gecede samimi ve sıcak hava etkiliydi.

Aydın Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’nün düzenlediği iftar yemeğinde şehit aileleri, gaziler ve gazi aileleri bir araya geldi. İlk iftarın yapıldığı gecede samimi ve sıcak hava etkiliydi.

 

Aydın Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü, Hasmahal Restaurant’ta şehit aileleri, gaziler ve onların yakınları için iftar yemeği düzenledi. Ramazan ayının ilk iftarına Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, eşi Fatma Köşger, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Seyfi Bozçelik olmak üzere Aydın’ın önde gelen isimleri katıldı.

"BARIŞ GETİRSİN"

Programda ilk olarak hoca dualar okudu ve şehitler için rahmet diledi. Topun patlamasının ardından ise ilk oruçlar açıldı. Kısa bir konuşma yapan Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, “Ramazanımız mübarek olsun. Memleketimiz Ramazan’ı idrak etti. Aydınımızda da son derece güzel bir ortamda Ramazan’ı idrak ediyoruz. Ramazan’ın öncelikle ilimize, ülkemize, İslam dünyasına ve tüm dünyaya barış, sükût, esenlik getirmesini diliyorum Allah’tan” dedi.

"İFTİHAR EDİYORUM"

“İlk iftarı kıymetlilerimizin, başımızın tacı şehitlerimizin yakınları ve gazilerimizle beraber yapmak istedik” diyen Vali Köşger, “Allah nasip etti sizlerle beraber olduk bundan dolayı mutluyuz. Allah bu millete, bu devlete zeval vermesin. Bu ülke ilelebet payidar olsun, sizlerin şehitlerine Allah rahmet eylesin. Onlara çok şey borçlu bu ülke, hepimiz çok şey borçluyuz. Onlara bu borcu ödememiz mümkün değil. Gazilerimiz var aramızda. Bir gazimiz var mesela 3 kere değişik yerlerden yaralanmış. Allah onu ailesine ve bizlere bağışlamış ama her yarası da çok ciddi yaralar. İşte biz böyle bir milletin evladıyız. Böyle bir milletin evladı olmaktan dolayı iftihar ediyorum. Sizlerle aynı millete mensup olmaktan dolayı onu diyorum. Allah yokluğunuzu göstermesin” diye konuştu.

"KÖTÜ HABERLER ALMIYORUZ"

Birlik ve beraberlik mesajlarını da ihmal etmeyen Vali Köşger şunları söyledi, “Milletimiz ilelebet var olsun. Bu ülkede bu bayrak altında birik, beraberlik, huzur içinde el ele yaşayalım. Bu sene çok şükür şehit haberleri gelmiyor. Ülkemizin sıkıntılı bir bölgesi var oradan kötü haberler almıyoruz. Nice Ramazanlar yaşayalım” (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.