• 17 Mayıs 2018, Perşembe 16:34

“İŞÇİ DOSTU OSMAN BAŞKANA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Sultanhisar Belediyesi’nde, 43 işçi için 3 yıllık toplu sözleşme imzalandı

Sultanhisar Belediyesi’nde, 43 işçi için 3 yıllık toplu sözleşme imzalandı

 

Sultanhisar Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında 43 işçiyi kapsayan toplu sözleşme imzalandı. Üç yıllık süreye kapsayan toplu iş sözleşmesinin imzalanmasından sonra çalışanların maaşlarında sosyal denge sağlandı.

Sözleşme ile ilgili olarak konuşan Belediye-İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman, sözleşmenin beklentilerinin tamamını karşıladığını belirterek; “Büyükşehir Belediyesi yasası kapsamında kapatılan belde belediyelerinden ve mahalleye dönüştürülen köylerden gelen işçilerin maaşlarında taban ücret getirilerek tüm çalışanların maaşlarında sosyal denge sağlanmış olup, çalışanların mevcut hakları korunarak ve belediyenin ekonomik durumu göz önünde bulundurularak ücretlerde enflasyon+refah payı şeklinde artış yapıldı” dedi.

Yaman, “Bu sözleşme bizim için sürpriz değil, Çünkü Sultanhisar Belediye Başkanımız Osman Yıldırımkaya işçi dostudur. İşçilerin örgütlü olması konusunda bizim kadar gayret gösteren bir isimdir. Kendisine hem bu sözleşme için hem de görev yaptığı süre içindeki işçi duyarlılığı için çok teşekkür ediyoruz. Her konuda yanında ve destekçisi olduğumuzun bilinmesini isteriz” şeklinde konuştu.

Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya da konuşmasında, 3 yıllık toplu iş sözleşmesi imzaladıklarını belirtti ve “Yaptığımız toplu iş sözleşmesinde personelimizin maaşlarında iyileştirme yaptık. Onların haklarını korumak ve vermek bizim boynumuzun borcudur. Sultanhisar halkı bizden hizmet bekliyor” dedi. (Aydın SARI)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.