• 17 Ağustos 2018, Cuma 15:49

Büyükşehir, kreşin boşaltılmasına açıklık getirdi

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Nezihe Aksu Kreş ve Gündüz Bakım Evi'nin boşaltılmasına ilişkin olarak, halkı yanlış yönlendiren açıklamalarla ilgili her türlü yasal hakkını kullanacağını açıkladı.

 

 

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Nezihe Aksu Kreş ve Gündüz Bakım Evi'nin boşaltılmasına açıklık getirdi. Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Büyükşehir Belediyesi'ne ait kreş vasıflı taşınmazın, 'müdahalenin önlenmesine ve taşınmazın teslimine ilişkin mahkeme kararı' nedeniyle boşaltıldığı belirtildi.

Anayasa'nın 138. maddesi gereğince mahkeme kararlarının, herkes için bağlayıcı olduğunun hatırlatıldığı açıklamada, kreşe ilişkin mahkeme kararının ilgililerine tebliğ edildiği ve kesin hüküm ve icrai nitelik kazandığı ifade edildi.

Mahkeme kararına ilişkin ilgililerin bilgisinin bulunduğu halde mahkeme kararına aykırı olarak kreş binasının, Büyükşehir Belediyesi'ne tesliminin sağlanmadığına dikkat çekilen açıklamada, bu nedenle taşınmaza ilişkin kesin mahkeme ilamının Aydın İcra Dairesi marifetiyle uygulanması zorunluluğunun doğduğu ifade edildi.

Mahkeme kararı gereği kreş binasının Büyükşehir'e teslim edilmediği gibi hiçbir ödeme yapılmadan işletilmeye devam edildiğinin belirtildiği açıklamada, "Halkımızın da takdir edeceği üzere, kanuna aykırı şekilde ve üstelik hiçbir ödeme yapılmaksızın kamu binasının kullanılması mümkün değildir. Devletin malının özel kişi ve kişilerce kanuna aykırı bir şekilde kullanımına devam edilmesi karşısında belediyemiz de her devlet kurumu gibi sadece yasal süreci işletmiştir" denildi.

Kreş ilgililerinin kreşin boşaltılmasıyla ilgili velileri bilgilendirmeyip mağdur ettiği ve bu mağduriyetin sorumluluğunu da Büyükşehir Belediyesi'ne yüklemeye çalıştığı iddia edilen açıklamanın devamında ise şu ifadeler yer aldı:

"Oysa ki vatandaşlarımızın mağduriyetinin önüne geçilmesi için kendilerine her türlü kolaylık sağlanmış ve ilgililerine bildirim yapılmış hatta eğitim ve öğretim yılı sonuna kadar dahi süre tanınmıştır. Maalesef kreş yönetimi bugüne kadar Büyükşehir Belediyemizin iyi niyetini suistimal ederek taşınmazı teslim etmemiştir. Büyükşehir Belediyesinin iyi niyetini suistimal ederek halkımızı yanlış yönlendiren açıklamalarla da ilgili tarafımızca her türlü yasal haklarımız kullanılacak olup Kamuoyuna saygı ile duyurulur." (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
15 / 8 Bulutlu
Yarın: 16/9 Sağanak yağışlı