• 18 Şubat 2018, Pazar 16:11

Didim’de yeni bir kültür derneği açıldı

DİDİM’DE YENİ BİR KÜLTÜR DERNEĞİ AÇILDI

2017 yılının Aralık ayında resmi olarak faaliyete başlayan ve kısa adı DİFTAD olan Didim Folklor Turizm ve Araştırma Gençlik ve Spor Kulübü Derneğinin açılışı yapıldı.

Açılışa Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Didim İlçe Jandarma Komutanı Gürkan Kabakçı, Belediye başkan yardımcısı Salih Bankoğlu, Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şerif Erul, Didim EKK Başkanı Ali İhsan Kubaliç, siyasi parti ilçe yöneticileri, meslek örgütü temsilcileri ile davetliler katıldı.

Açılışta konuşan Dernek Başkanı Ece Eşkinat “2017 yılının Aralık ayında kurulan, “Anadolu sevdamız’’ diyerek yola çıktıklarını belirterek “Anadolu’dan öğrendiklerimizi Anadolu’ya aktarmayı bir görev kabul eden kulübümüz, Halk Oyunlarına katacağı değerlerle, ulusal ve uluslararası platformda birçok başarıya imza atmayı hedeflemektedir” dedi.

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ise “150’ye yakın ilçemizde dernek var. Çok göç alan bir ilçeyiz. Bu gidişler nereye gideceğiz bu biraz fazla, Didim cazip bir yer; insanların kültürlerini buraya taşıması sebebiyle, ilçemiz bu noktada uyumlu bir kentBu derneğin açılışını olumlu buluyorum. İlçemizdeki bu kültür zenginliğini bu tip derneklerin kurulmasıyla oluşuyor. Daha da başka derneklerde kurulabilir. Çıktıkları bu yolda kendilerine başarılar diliyorum.”dedi.

Didim Kaymakamı Mehmet Türköz de İlçedeki STK’ların çok fazla olduğunu ifade ederek, kültür, sanat ve spor üzerine bir çok derneğin olduğunu söyledi. Yeni açılan derneğin bir çok konuda faaliyet gösterdiğini belirten Türköz “Hayırlı bir yola girmişler; hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Konuşmaların ardından İlçe protokolü tarafından açılış kurdelası kesildi; ardından dernek bünyesinde folklor eğitimi alan çocuklar mini bir dans gösterisi sundu. Ardından konuklara ikramlarda bulunuldu. (İHA)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 5 Sağanak yağışlı
Yarın: 11/2 Az bulutlu