• 18 Şubat 2018, Pazar 18:11

Motosiklet tutkunları kan verdi

Aydın'da, bir araya gelen motosiklet tutkunları, kan bağışında bulundu. Kızılay Kan Bağış Merkezi Müdürü Rıdvan Şenol, sağlıklı her vatandaşın gönüllü kan bağışçısı olabileceğini söyledi.

 

Efeler İlçesi Ata Mahallesi'nde, yaklaşık 4 ay önce hizmete açılan Moto-One Cafe ile Türk Kızılayı Aydın Şubesi, ortaklaşa kan bağışı kampanyası düzenledi. Moto One Cafe'de düzenlenen kampanyaya, Aydın'ın yanı sıra İzmir ve Muğla'dan da motosiklet tutukları destek verdi. İki teker tutkunları, sağlık çalışanları tarafından gerekli muayeneleri yapıldıktan sonra kan bağışında bulundu. Bağışta bulunanlar arasında Efe Sürücüler Motosiklet Kulübü ve Turkchopper Motosiklet Kulübü üyeleri de vardı.

Moto-One Cafe'nin sahibi Nedim Kocabaş, "Kızılay ile birlikte kan bağışı kampanyası düzenledik. Bağışlanan her kan üç candır. İki teker tutkunları olarak, bu bilinçle kan bağışında bulunduk. Bağışladığımız kanlarla insanların hayata tutunmalarına yardımcı olmaktan dolayı çok mutluyuz. Kampanyamıza destek veren tüm motosiklet tutkunlarına da çok teşekkür ediyoruz. İlerleyen süreçte, bu kampanyamızı yeniden yapacağız" dedi.

Aydın Kızılay Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Rıdvan Şenol da, tüm vatandaşları Kızılay'a kan bağışında bulunmaya davet ederek, "18 ile 65 yaşları arasında, 50 kilogramın üzerinde olan sağlıklı her vatandaşımız, gönüllü kan bağışçısı olabilir. Yılda erkekler 4, kadınlar da 3 kez kan bağışı yapabilir. Vatandaşlar olarak, kan bağışı yapmak zorundayız. Çünkü hepimiz bir gün hasta veya hasta yakını olup, kana ihtiyaç duyabiliriz" ifadelerini kullandı. Konuşmasını tamamlamasının ardından Şenol, Moto One Cafe ekibi, Efe Sürücüler Motosiklet Kulübü ve Turkchopper Motosiklet Kulübü'ne teşekkür plaketi verdi. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 7 Çok bulutlu
Yarın: 12/2 Aralıklı gökgürültülü yağış