• 18 Mart 2018, Pazar 20:52

Aşık Veysel, geceyle anılacak

Aydın'da yaşayan Sivaslılar, hemşehrileri olan dünyaca ünlü halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu'nu ölümünün 45'inci yıldönümünde, düzenleyecekleri gece ile anacak.

 

 

Merhum halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu'nu unutmayan Aydın Sivaslılar Derneği, Şatıroğlu'nun ölümünün 45'inci yıldönümü dolayısıyla Efeler'deki Aydın Kültür Merkezi Hidayet Sayın Salonu'nda 23 Mart'ta anma gecesi düzenleyecek. Aşık Veysel'in torunu Çiğdem Özer'in konuşmasıyla saat 20.00'de başlayacak ve tasavvuf müziklerinin çalınmasıyla devam edecek olan gecede, Adnan Menderes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Caner Işık da Aşık Veysel hakkında konuşma yapacak. Gece, Aşıklar Derneği Başkanı Muhsin Özen ve devlet sanatçısı İsmail Koç'un bağlamaları ile Aşık Veysel'in eserlerini seslendirmesi ile sona erecek.

Tüm Aydınlıları, Aşık Veysel Anma Gecesi'ne davet eden Aydın Sivaslılar Derneği Başkanı Mukadder Özer, Aşık Veysel'i bıraktığı eserlerinin unutulmaz kıldığını söyledi. Aşık Veysel'in dünyaya mal olmuş halk ozanı olduğunu ve eserlerinde insanlığa, barışa, kardeşliğe, doğa sevgisine ve maneviyata çağrıda bulunduğunu belirten Özer, Veysel'i rahmetle andıklarını ifade etti. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
16 / 9 Parçalı bulutlu
Yarın: 15/12 Sağanak yağışlı