• 18 Mart 2018, Pazar 20:49

Helal size...

Aydınlı öğrencilerden oluşturulan "rOctopus7134" isimli robotik takımı, Çin'de düzenlenen FİRST Robotics Yarışması'nda "Rookie All Star" ödülünü kazandı. Yarışmada Türkiye'yi temsil eden tek takım olan "rOctopus7134", kazandığı ödülü ise şehitlere ve Afrin'deki Mehmetçiğe armağan etti.

 

 

FİRST Robotics Yarışması, 15-18 Mart günleri arasında Çin'in Şangay kentinde yapıldı. Dünyanın çeşitli ülkelerinden 46 takımın katıldığı yarışmada, Türkiye'yi ise Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün 2017 yılında Arda Rıza Bayırlı'nın koçluğunda, Aydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Adnan Menderes Anadolu Lisesi ve Süleyman Demirel Anadolu Lisesi'nden toplam 14 öğrenci ile kurduğu "rOctopus7134" isimli robotik takımı temsil etti. "rOctopus7134" robotik takımı, geliştirdiği robotla yarışmada, "Rookie All Star"(Çaylak tüm star) ödülünü kazandı ve Amerika'da düzenlenecek olan dünya şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Elde ettikleri başarılarıyla Aydın ve Türkiye'nin gururu olan "rOctopus7134" takımı, şu açıklamayı yaptı:

"18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümünde bu anlamlı ödülü canlarını vatan için feda eden şehitlerimize ve Afrin’deki Mehmetçiklerimize armağan ediyoruz. Bu süreçte bize destek olan Sayın Valimiz Yavuz Selim Köşger ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz Çandıroğlu’na teşekkür ederiz." (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
16 / 9 Parçalı bulutlu
Yarın: 15/12 Sağanak yağışlı