• 18 Mart 2018, Pazar 20:38

Öğrencilerden, 18 Mart anısına program

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yıldönümü dolayısıyla Aydın Kültür Merkezi’nde anma programı düzenlendi.

 

Efeler Emel - Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi’nin hazırladığı 18 Mart Şehitler Günü Anma Programı Aydın İl Kültür Merkezi Hidayet Sayın Salonu’nda düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği mesajın okunmasıyla devam etti. Açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Yücel Gökçayır, “Çanakkale Zaferi Türk Milleti’nin kaderini olumlu yönde değiştirmekle kalmamış, Dünya milletlerinin düşünce yapısının değişmesine de büyük katkıları olmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Çanakkale Savaşı’nda özellikle Anafartalar’da verdiği üstün mücadele ve 276 kiloluk top mermisini kaldıran Seyit Onbaşı ve arkadaşlarının göstermiş olduğu kahramanlık dünyada çok az milletin gösterebileceği kahramanlık destanıdır. Çanakkale ruhu göstermiştir ki dünyada bu milletin varoluş iradesini kıracak hiçbir güç yoktur. Hiçbir dönemde hiçbir savaş tarihin akışını bu kadar değiştirememiştir. Bizlere böyle bir savaşın gururunu yaşatan şehit ve gazilerimizi şükranla anıyorum” diyerek konuştu.

 

Konuşmanın ardından, geçmişte Aydın'da görev yapmış ve Bingöl ili Genç ilçesinde şehit düşen Şehit Uzman Jandarma Dördüncü Kademeli Çavuş Veli Ateş'in eşi Sevgi Ateş ve Oğlu Abdurrahman Ateş'e ve bir dönem Aydın'da görev yapmış 15 Temmuz Gazisi Polis Memuru Hüseyin Uzun'a Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger tarafından Devlet Övünç Madalyası ve Tevcihi takdim edildi.

 

18 Mart Şehitler Günü için düzenlenen resim, şiir ve ‘Şehide Mektup’ yarışmalarında dereceye giren Efeler Güzelhisar İlkokulu’ndan Belinay Doğan, Nazilli Koçlar Ortaokulu’ndan Rabia Taşdemir ve Kuşadası Derici Mustafa Gürbüz Anadolu Lisesi’nden Gökçe Güler’e ödülleri Vali Köşger tarafından verildi. Program, Efeler Emel - Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu tiyatro gösterisiyle son buldu. (Güllü SUH)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
16 / 9 Parçalı bulutlu
Yarın: 15/12 Sağanak yağışlı