• 18 Ağustos 2018, Cumartesi 18:08

AK Parti'nin kongresine Aydın'dan rekor katılım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden AK Parti Genel Başkanlığı'na seçildiği kongreyi, Aydın'dan yaklaşık bin 500 partili takip etti.

 

 

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Genel Merkezi, 6. Olağan Kongresi'ni gerçekleştirdi. Ankara Spor Salonu'nda yapılan kongreye, Türkiye'nin 81 ilinden partililer yoğun ilgi gösterdi. Aydın'dan ise kongreyi, aralarında Milletvekilleri Mustafa Savaş, Metin Yavuz, Bekir Kuvvet Erim ve Rıza Posacı, İl Başkanı Ömer Özmen, İl Gençlik Kolları Başkanı Abdülhamid Burak Aykut ve İl Kadın Kolları Başkanı Duygu Göğde'nin de bulunduğu yaklaşık bin 500 partili takip etti.

Kongreye, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tek aday olarak girdi. Kullanılan bin 380 oyun tamamını alan Erdoğan, güven tazeledi.

 

İl Başkanı Ömer Özmen, Aydın Teşkilatı olarak, Erdoğan'ın yeniden AK Parti Genel Başkanlığı'na seçilmesinin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

 

Kongre için Aydın'dan Ankara'ya, 24 otobüs kaldırdıklarını belirten Başkan Özmen, Aydın Teşkilatı'ndan otobüs ve özel araçlarla yaklaşık bin 500 partilinin kongreye gittiğini ifade etti. Kongrenin çok güzel olduğunu dile getiren Özmen, "Özellikle kongrede Türkiye'nin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın dünya liderliği noktasında önemli mesajlar verildi. Kongrede, ayrıca 2019 yılında yapılacak yerel seçimlerin startı verilmiş oldu. Kongrenin ülkemize, partimize ve teşkilatımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu. Özmen, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'na seçilen Aydın Milletvekili Metin Yavuz'a da görevinde başarılar diledi. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
22 / 13 Bulutlu
Yarın: 21/13 Gökgürültülü sağanak yağış