• 18 Ağustos 2018, Cumartesi 13:55

Çocuklara göre eğitim ortamı hazırlanıyor

Aydın’ın önde gelen kurumlarından Özel Başak Koleji, “Kendim yapabilirim, kendi kendime yetebilirim” felsefesiyle eğitim veren Montessori Çocuk Akademisi’nde çocuklara göre eğitim alanı düzenliyor.

 

Başak Montessori Çocuk Akademisi’nde çocuğa göre ortam düzenleniyor. Böylece çocuğun ortamla ilişkisi sürekli ve sınırsız oluyor. Ortamın en önemli unsuru materyaller olarak belirtiliyor. Sınıf ortamında çocuğun hareketine izin verecek büyüklükte boylarına uygun mobilyalar, masalar, yere serilmiş ve iş bittiğinde çocuk tarafından kaldırılabilen halılar, günlük hayata ilişkin nesneler vardır ve çocuk bunlarla hayata ilişkin işleri yaparak öğreniyor. Böylece çocuğun “inisiyatif kullanma ve kendini yönlendirme” becerisi gelişiyor.

 

Konuyla ilgili Montessori Çocuk Akademisi Müdür Yardımcısı Neziha Serin “Çocuklarımızı ilkokula hazırlanma sürecinde, okuma yazma farkındalığı geliştirebilmek, küçük kas motor becerilerini geliştirmenin yanı sıra yazının ses ile karşılığı olduğunu ifade ettirebilmek için okuma yazma hazırlık çalışmaları, yaratıcı düşünebilen düşündüğünü ifade eden özgüven sahibi bireyler olabilmeleri için yaratıcı scamper etkinlikleri, Dili doğru ve etkili kullanma becerilerini geliştirmek için Türkçe dil etkinlikleri, Günlük hayatta karşımıza çıkan matematiksel konularda hayata hazırlanmak amacıyla neden-sonuç ilişkisi kurabilen, sorgulayabilen bireyler olabilmeleri için matematik etkinlikleri düzenliyoruz. Anasınıfı öğretmenlerimizin etkinliklerine ilaveten alanında uzman branş öğretmenlerimiz, müzik, beden eğitimi, satranç, kodlama, yüzme, İngilizce ve resim etkinliklerimizde çocuklarımızın psikomotor becerilerini artırmak ve bireysel farklılıkları ortaya çıkarmak amaçlı çeşitli etkinlikler hazırlamaktadır” dedi. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
15 / 8 Bulutlu
Yarın: 16/9 Sağanak yağışlı