• 19 Temmuz 2018, Perşembe 14:10

Büyükşehir Belediyesi Aydın’ı çiçeklerle süslüyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi, park, bahçe ve refüjlere mevsimine göre diktiği rengarenk çiçeklerle peyzaj çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Belediye ekipleri, çiçeklerle donattığı şehre estetik bir görüntü kazandırıyor.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ait fidanlıkta yetiştirilen onlarca çeşit çiçek şehri daha canlı ve renkli kılmak adına toprakla buluşturuluyor. Zaman zaman kadın üreticilerden de çiçek alan Büyükşehir Belediyesi tüm ilçelerde yaptığı çiçeklendirme çalışmalarıyla vatandaşların göz zevkine hitap ediyor. Vatandaşlar ise sıklıkla kullandıkları alanlarda karşılarına çıkan, güne güzel başlamalarını sağlayan bu çiçeklerden oldukça memnun olduklarını ifade ediyorlar.

Mevsimine göre farklı çiçeklerin yetiştirildiği fidanlıkta yaz aylarında kadife, petunya, begonya, vapur dumanı, zinnia, pervane çiçeği yetiştirilirken, kışın ise hercai menekşe, çuha çiçeği, godetya, aslanağzı, bellis, çin karanfili başlıca yetiştirilen çiçeklerden. Bunların yanı sıra gül, orkide, mavi çim, carex, leylandi ve ligustrum da yetiştirilen çalı grubu çiçekler arasında.

Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin Aydın'ı dört mevsim rengârenk çiçeklerle donatıp kenti pırıl pırıl tutmasından mutlu olan vatandaşlar başkan Özlem Çerçioğlu'na teşekkür ettiler. (Güllü SUH)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
10 / 0 Az bulutlu
Yarın: 13/7 Aralıklı gökgürültülü yağış