• 21 Şubat 2018, Çarşamba 16:17

Stajyer avukatlar yemin etti

Aydın'da stajlarını tamamlayan 5 avukat, Aydın Barosu'nda düzenlenen törende, yemin ederek cübbelerini giydi ve ruhsatnamelerini teslim aldı.

 

Aydın Adliye Sarayı'nda bulunan Aydın Barosu'nda düzenlenen yemin törenine, Aydın Barosu Başkanı Gökhan Bozkurt, baro yönetim kurulu üyeleri, yeni avukatlar Dehliz Kaplan, Oğuzhan Erbaş, Esra Fırat, Bilal Aydınlı, İsmail Aydemir ile aileleri katıldı.

"HUKUK DEVLETİNDE MÜMKÜN DEĞİL"

Törende konuşan ve Türk Tabipler Birliği ve Türk Barolar Birliği’nin önlerinde yer alan Türk ibaresinin kaldırılacak olmasına yönelik iddialara olan tepkisini dile getirerek sözlerine başlayan Baro Başkanı Gökhan Bozkurt, “Barolar Birliğinin başındaki Türkiye ifadesinin, bir sözcükten çok daha anlamlı olan o ibarenin kaldırılmasının gündemde olduğu, her ilde birden fazla baro kurulmasına yol açacak bir düzenlemenin gündemde olduğu dönemdeyiz. Ortalıkta ne Adalet Bakanı tarafından ne de hükümetin herhangi bir üyesi tarafından açıklanmış bir çalışma olmamasına rağmen herkesin dilinde sarayın odalarında böyle bir çalışma olduğu var. Demokratik bir hukuk devletinde bunun mümkün olmadığı hepimizin malumudur” dedi.

RUHSATLARINI TESLİM ALDILAR

“Bize düşen sadece eleştirmek ve bu meselede düşünmeden konuşanları sadece kınamak değildir” diyen Bozkurt, “Bugün bize düşen Barolar Birliği’nin yaptığı çağrıya uyarak 24 Şubat günü Ankara’da olmaktır. Baroları bölmek, Türkiye’yi bölmektir. Başka baro birliklerine yol açmak, Türkiye’nin birliğini beraberliğini yerle yeksan etmektir. Eğer devletin bekası bizim gibi ülkeyi düşünüyorlarsa derhal bu çılgın çalışmadan vazgeçmelerini bir kez daha burada talep ediyorum” ifadelerini kullandı. Bozkurt’un konuşmasının ardından yemin eden stajyer avukatlar, cübbelerini giyerek, avukatlık ruhsatlarını aldı. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 5 Sağanak yağışlı
Yarın: 11/2 Az bulutlu