• 21 Temmuz 2018, Cumartesi 19:27

Sahnelerden öğretmenliğe

Gülben Topaloğlu

Aydın’da, yaklaşık 10 yıldır ‘Gülbence’ ismiyle sahne alan yerel sanatçı Gülben Topaloğlu, müzik öğretmeni oldu. Sahnelerden boş kalan zamanlarında, ders çalışarak atanan öğretmen Topaloğlu, öğrencilerine kavuşmak için gün saymaya başladı.

 

Kütahya’da yaşayan annesi Hediye ve babası Doğan Topaloğlu’nun kendi aralarında müzik yapıp şarkı söylemesinden çocukluk yıllarında etkilenen 28 yaşındaki Gülben Topaloğlu, müziğe merak sardı. Müziğe olan ilgisinden dolayı Topaloğlu, Güzel Sanatlar Lisesi'ni okumayı tercih etti. Lisenin ardından, Topaloğlu, Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği’ni kazandı. Aydın’a yerleşen Topaloğlu, bir yandan üniversite eğitimine, bir yandan da düğünlerde, restoranlarda, otellerde ve belediyelerin kültürel etkinliklerinde sahne almaya devam etti. 2 yıl önce müzik öğretmenliğinden mezun olan Topaloğlu, atanmak için geçimini sağladığı sahnelerden boş kalan zamanlarında ders çalışarak KPSS’ye hazırlandı. Yaklaşık 10 yıldır dans performansı ve sesi ile sahnelerin tozunu arttıran yerel sanatçı Topaloğlu, aldığı puanla Şırnak’a öğretmen olarak atandı. Öğrencilerine kavuşmak için gün sayan Topaloğlu, atandığı için çok mutlu olduğunu söyledi.

 

Sahne ismi 'Gülbence’ olan Gülben Topaloğlu, “Çocukluk yıllarımda babam bağlama çalar, annem de şarkı söylerdi. Ailemin müziğe olan sevgisi beni de etkiledi. Bundan dolayı müzik eğitimi aldım. 18 yaşından beridir de sahnelerdeyim. Artık öğretmen oldum, öğrencilerime de müziği sevdireceğim. Onlarla buluşacağım günü iple çekiyorum. Öğretmenlik yaparken de sahne almaya devam etmeyi düşünüyorum” dedi. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 7 Bulutlu
Yarın: 16/9 Çok bulutlu