• 21 Eylül 2018, Cuma 14:46

Kızılay'dan aşure hayrı

Aydın'ın Efeler İlçesi'nde Türk Kızılayı Aydın Şubesi Kadın Kolları; Ahilik Haftası, Aşure Günü ve Dünya Barış Günü dolayısıyla aşure hayrı yaptı. Aşure hayrından alan vatandaşlar, Kızılay 'a kan bağışında da bulundu.

 

 

Türk Kızılayı Aydın Şubesi Kadın Kolları; kan bağışını arttırmak için gönüllülerinin katkılarıyla Atatürk Kent Meydanı'nda aşure hayrı yaptı. Kadın Kolları Başkanı Gönül Şahin Mezkit ve yönetiminin ev sahipliği yaptığı aşure hayrına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 500 kişilik hayır, kısa sürede tükendi. Hayrından alan vatandaşlar, Kızılay'a kan bağışında da bulundu.

Kadın Kolları Başkanı Gönül Şahin Mezkit, Aydın halkının kan bağışı duyarlılığının kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Türk Kızılayı'nın her zaman vatandaşların yanında olduğunu dile getiren Mezkit, "Sadece deprem, yangın, sel ve diğer kötü durumlarda halkımızın yanında değiliz. Kızılay olarak, ihtiyaç sahiplerimizin güzel günlerinde de yanlarında olmaya çalışıyoruz. Halkımızın sadece acılarını değil, mutluluklarını da paylaşıyoruz. Bizlerden desteklerimi esirgemeyen bağışçılarımıza da çok teşekkür ediyoruz" dedi. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 7 Çok bulutlu
Yarın: 12/2 Aralıklı gökgürültülü yağış