• 22 Temmuz 2018, Pazar 15:40

Boğalar kıran kırana güreşti

Aydın’ın Germencik İlçesi’nde 140 boğa kıran kırana güreşti. Nefes kesen güreşler, sıcak havaya rağmen ilgi gördü.

 

Germencik Belediyesi, boğa güreşleri düzenledi. Alangüllü Arenası’nda yapılan güreşleri, MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı ve Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, Aydın İli Geleneksel Boğa Güreşleri Destekleme Derneği Başkanı Çetin Arda ve çok sayıda vatandaş izledi. Güreşlere Muğla, Denizli, İzmir, Artvin ve Aydın’dan toplam 140 boğa katıldı. Kıran kırana mücadeleye sahne olan güreşler, nefes kesti. Güreşmek istemeyen boğalar ise kaçtı. Kaçan boğaları yakalamak için sahipleri yoğun çaba sarf etti. Davul ve zurnacılar da güreşlere renk kattı.

VATANDAŞLAR SICAKTAN KORUNDU

Sıcak havaya rağmen güreşler, yoğun ilgi gördü. Güneşten korumak için vatandaşlar, çadırların ve şemsiyelerin altından güreşleri takip etti, karpuz ve kar helvası ile serinlemeye çalıştı.

AKIN’A TEŞEKKÜR

Boğa güreşleri kültürünü yaşatmaya çalıştıklarını belirten Güreş Tertip Komitesi Başkanı Salih Paloğlu, “Boğa güreşlerinin bu yıl dördüncüsünü düzenledik. Güzel bir güreş oldu. Kadın, erkek, genç, yaşlı demeden herkes, güreşleri izledi. Bu durum bizleri oldukça memnun etti. Güreşlere verdiği destekten dolayı Germencik Belediyesi’ne ve Başkanımız Sayın Ümmet Akın’a çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Aydın İli Geleneksel Boğa Güreşleri Destekleme Derneği Başkanı Çetin Arda da, “Boğa güreşleri, kültürümüzün vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu kültürümüzü yaşatmaya çalışıyoruz. İnsanlarımız, boğa güreşlerinde bir araya gelerek, sosyalleşiyor, eğleniyor. Bir de güreşlerimiz kazasız, belasız tamamlanınca demeyin keyfimize” dedi. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 7 Bulutlu
Yarın: 16/9 Çok bulutlu