• 22 Ekim 2018, Pazartesi 12:18

Aydın koştu

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen RunAydın etkinliği Kuşadası ilçesinde gerçekleştirildi. 10 kilometrelik yarışların startını Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu verirken, 5 kilometrenin startını ise Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Evrim Karakoz verdi.

 

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği, Atalays Events’in organize ettiği ve Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Atletizm Federasyonu’nun destek verdiği “RunAydın” etkinliği Aydın’ın Kuşadası ilçesinde yapıldı. Eş zamanlı iki farklı mesafede (5K ve 10K) düzenlenen yarışmada heyecan doruğun zirvesindeydi. 10 kilometrelik yarışların startını Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu verirken, 5 kilometrenin startını ise Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Evrim Karakoz verdi.

BİRİNCİ EİYOPYALI ARGACHEW

İsmail Cem Barış ve Dostluk Meydanı’ndan başlayarak atılan tur sonrası yine aynı noktada sona eren etkinliğe, 14’ü yabancı yaklaşık 500 sporcu katıldı. RunAydın etkinliğinde 5 kilometre yarışında erkeklerde Etiyopyalı Fetene Alemu Regasa birinci, Resul Çevik ikinci, Etiyopyalı Argachew Assefa Tola ise üçüncü oldu. Kadınlarda birinci Raime Yekin, ikinci Fatma Demir, üçüncü ise Demet Dinç oldu. 10 kilometre yarışında ise erkeklerde birinciliği Kenyalı Sang Benard Cheruiyot, ikinciliği Etiyopyalı Getaye Gelaw, üçüncülüğü Kenyalı Hillary Kiptum Maiyo, kadınlarda birinciliği Kenyalı Agnes Jebet Tirop, ikinciliği aynı ülkeden Christine Moraa Oigo, üçüncülüğü de Yayla Kılıç elde etti.

"AKTİVİTELERİMİZ DEVAM EDECEK"

Yarışmayla ilgili Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Gelen vatandaşlarımızın bir çoğu da Aydın’ın dışından, aileleriyle geldiler. Biz Kuşadası’nı sadece yazın değil 12 ay çekim merkezi yapmak istiyoruz. Daha önceki yıllarda uçak batırmıştık. Şimdi de ‘RunAydın’ adlı koşu ile çalışmalarımız hızla devam ediyor. Daha aktiviteler gelecek. Amacımız Kuşadası’nı 12 ay canlı tutabilmek” ifadelerini kullandı.

Yarışmada, 10K Kadın ve Erkek Kategorilerinde Birinciye 5 bin TL, ikinciye 4 bin TL, üçüncüye 3bin TL, 5K Kadın ve Erkek Kategorilerinde ise Birinciye 4 bin TL, ikinciye 3 bin TL, üçüncüye 2 bin TL verildi. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.