• 23 Nisan 2018, Pazartesi 16:44

"Türk siyasetini sağlıklı bulmuyorum"

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek, CHP’den İYİ Parti’ye 15 milletvekilin geçmesiyle ilgili, “Bir işaretle 15 milletvekilinin kalkıp yer değiştirdiği uygulamalarla Türk siyasetini hiç sağlıklı bulmuyorum” dedi.

 

Aydın’a gelerek bir dizi ziyaretlerde bulunan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, erken seçim öncesi ittifakları değerlendirdi. Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP), 15 milletvekilinin istifa edip İYİ Parti’ye geçmesini doğru bulmadığını belirtti.

 

Başkan Perinçek, “Siyasette hiçbir zaman bir işaretle 15 milletvekilinin inanmadığı ve programını benimsemediği halde başka bir partiye geçmesi geleceğe bırakacağımız bir miras değil. Bu olaylar Türkiye siyasetinin çürümeye terk edildiğini gösterir. Biz ekonomimizi de, siyasetimizi de sağlam bir ahlaki temel üzerinde kalkındırabiliriz” dedi.

 

“Bir işaretle 15 milletvekilinin kalkıp yer değiştirdiği uygulamalarla Türk siyasetini hiç sağlıklı bulmuyorum” diyen Perinçek, “Paldır küldür seçime sokulduk. Hukuki zemin ve çerçevesi yok. Hukuk olmadan seçime girdik. Uyum yasaları çıkmadı. Seçimin hukuku yok. Hukuk yokken seçim var. Böyle olunca her gün anayasa ve kanunlar çiğnenerek, ahlaki sorumluluklardan vazgeçerek bu süreç görülüyor. Bu sürecin çözümsüzlüğü Türkiye’nin çözümsüzlüğü olmayacak. Türkiye bütün bunlara rağmen bu seçimden çözümlerle çıkacak” ifadelerini kullandı. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.