• 23 Nisan 2018, Pazartesi 14:43

Yörük yazarlardan Kılıçdaroğlu’na Osmanlı tepkisi

DÜNYA YÖRÜK YAZARLAR BİRLİĞİ ÜYESİ YAZARLAR, CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN ‘YÖRÜK ÇALIŞTAYI’NDA SARF ETTİĞİ SÖZLERE TEPKİ GÖSTERDİ.

Dünya Yörük Yazarlar Birliği üyesi yazarlar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Yörük Çalıştayı’nda sarf ettiği sözlere tepki gösterdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Yörük Çalıştayı’nda Yörük çadırlarından söz ederken sarf ettiği “Osmanlı’nın zulmüne karşı bu çadırlarda ne mücadeleler verildi” şeklindeki açıklamalarına tepki gösteren Yörük yazar Bekir Aygül, “Türk Milletinin bizatihi kendisi olan Yörükler, tarih boyunca kurdukları Devletleri yaşatmak ve Yüceltmek uğruna maddi ve manevi tüm varlıklarını ortaya koymuşlardır. Yörükler, Selçukluda Alpaslan, Osmanlıda Sultan Mehmet’tir. Gazi Mustafa Kemal’in emrinde Mehmetçik, cehennem ateşinde ateşten bir mızraktır, kınalı Kuzudur. Bütün mukaddesatları uğruna mücadele etmiş kahramanlık abideleridir.

 

Bu gerçeğe gözü ve gönlü kapalı olan bazı kendini bilmez, tarihten bihaber kimseler tarafından 600 yıl boyunca dünyaya adaletle hükmeden Yörüklerin kutlu devleti Osmanlıyı karalamaya ve Yörüklerle gönül bağını koparmaya yönelik siyaset üretme gayreti içinde oldukları görülmektedir. Bizi bizle vurmak, tefrika çıkarmak, Mehmet’i Mehmet’e düşürmek dün olduğu gibi bu gün de hiç kimseye fayda sağlamayacak, Aziz Türk milleti bu oyunu da boşa çıkaracaktır” şeklinde konuştu. (İHA)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.