• 24 Haziran 2018, Pazar 12:53

Okulun hali rezalet

Aydın'ın Efeler İlçesi'nde yer alan Hacı Lütfiye Atay Ortaokulu, kötü görüntüsüyle dikkat çekti. Okulun içler acısı halini görenler, Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nü göreve çağırdı.

 

 

Atay ailesi tarafından Kurtuluş Mahallesi'nde yaptırılan Hacı Lütfiye Atay Ortaokulu, bakımsız kaldı. Zamanla yıpranan okul binası, kötü görüntüsüyle dikkat çekti. Sökülen yağmur oluk ve borularının yerine yenileri takılmayan okulun, duvarlarındaki boyalar da kabarıp döküldü. Okulun içler acısı halini görenler, bakım onarım çalışmaları için Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nü göreve çağırdı.

"YIKILMASINI MI BEKLİYORSUNUZ?"

İsmini açıklamayan bir vatandaş, Hacı Lütfiye Atay Ortaokulu'nu Atay ailesinin yaptırdığını ve çocuklara hediye ettiğini hatırlatarak, "Yıllar içinde okul dökülüyor. Binanın boyaları dökülmüş, yağmur oluk ve boruları yok olmuş. Tuvaletlerden akan pis su, duvardan dışarıya sızmış bir durumda. Yetkilileri göreve davet ediyoruz. Okulun yıkılmasını mı bekliyorsunuz? Okullara liyakatli, işini, öğrenciyi seven idareciler gelmez ise maalesef manzara bu oluyor" dedi. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
13 / 7 Açık
Yarın: 15/7 Çok bulutlu