• 25 Ekim 2017, Çarşamba 17:19

İyi Parti'ye 3 Aydınlı

Meral Akşener'in yeni partisi "İyi"nin 200 üyeli Kurucular Kurulu'na Aydın'dan 3 isim girdi. Bu isimlerden birisi, eski TBMM Başkanı İsmet Sezgin'in yeğeni emekli Büyükelçi Aydın Adnan Sezgin'di.

Meral Akşener'in yeni partisi "İyi"nin 200 üyeli Kurucular Kurulu'na Aydın'dan 3 isim girdi. Bu isimlerden birisi, eski TBMM Başkanı İsmet Sezgin'in yeğeni emekli Büyükelçi Aydın Adnan Sezgin'di.

 

 

 

 

Önce kuracağı partinin başvuru dilekçesini İçişleri Bakanlığı'na veren Meral Akşener, sonra Ankara Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'ne geçerek, partisini kamuoyuna tanıttı. Partisinin isminin 'İyi', ambleminin 'güneş', sloganının da 'Türkiye İyi Olacak' olduğunu açıklayan Akşener, Aydın'dan sosyolog/öğretmen/yazar Nazlı Aspay Şener, Emekli Büyükelçi Aydın Adnan Sezgin ve avukat Berna Sukas'ın da girdiği 200 üyeli Kurucular Kurulu'nu ilan etti.

İyi Parti'nin tanıtım toplantısına, Türkiye'nin dört bir yanından çok sayıda vatandaş yoğun ilgi gösterdi. Bu toplantıya Aydın'dan ise aralarında Aydın eski Milletvekili Recep Taner ve Aydın Belediye Meclisi eski üyesi Ahmet Ertürk'ün de bulunduğu yaklaşık 800 kişi katıldı. Toplantının ardından, açıklamalarda bulunan Ahmet Ertürk, "Salon ağzına kadar doluydu ve içeriye girmek imkansızdı. Dışarı da ise bu salonun en az 2-3 katı insan vardı. İnsanlar, yağmura rağmen dışarıda sabırla Meral Hanım'ı dinledi. Meral Hanım da, akıcı ve net konuşmasıyla insanlara iktidara yürüdüğünü hissettirdi. Yani ‘muhteşem bir ortam vardı’ diyebilirim. İnsanların yüzleri gülüyordu, hepsi ümitliydi, coşkuluydu" dedi. Partinin ismini ve logosunu çok beğendiğini kaydeden Ertürk, Kurucular Kurulu’nda ise gençlerin, kadınların ve avukatların çoğunlukta olmasının dikkatini çektiğini ifade etti.

Eski Vekil Recep Taner de, Türkiye'nin uzun zamandır yeni bir simaya ve yeni bir partiye ihtiyaç duyduğunu, bu ihtiyacı da Akşener ve partisinin karşılayacağına inandığını söyledi. CHP ve MHP'yi eleştiren Taner, "Muhalefet partilerinden birisi tamamen hükümeti destekliyor. Diğeri de Türkiye'de ortanın solunda yer aldığı için belli kesimin oylarını almakta zorlanıyor. Dolayısıyla Meral Hanım'ın partisinin kurucular kurulundaki isimlere baktığımızda ise CHP'lisi de MHP'lisi de Demokratik Parti'lisi de DSP'lisi de ANAP'lısı da var. Neredeyse her çeşit meslekten bu kurula insan alınmış. İyi bir yapı oluşturulmuş. Bu yapının Türkiye'de ses getireceğine ve vatandaştan iyi bir oy alacağını düşünüyorum. Temennimiz bu yönde. Bu partinin illerdeki faaliyetleri samimi şekilde yapılırsa, iktidar bugüne kadar karşısında bulamadığı gerçek muhalefeti görecektir. İyi Parti'nin Türkiye'nin yarınlarıyla ilgili alınacak kararlarda etkili olacağını, yapılacak ilk seçimde de en güçlü iktidar alternatifi haline geleceğini tahmin ediyoruz. İnşallah beklediğimiz gibi olur" diye konuştu. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.