• 27 Mayıs 2018, Pazar 17:38

“Yorgun şoförü evine göndereceğiz”

Aydın'da halka seslenen Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, yorgun şoför olarak bahsettiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı 24 Haziran seçimlerinde evine göndereceklerini söyledi.

 

 

 

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, partisinin İstasyon Meydanı'nda düzenlediği mitinge katıldı. Aydın halkı ile bir araya gelen Akşener, Cumhurbaşkanı adayı olunca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın huzurunun kaçtığını iddia ederek, "Abiler bugüne kadar tek kale maç yapıyordu. Meral Akşener devreye girdi, aday sayısı arttı. Bu arada siniler bozuldu, asabiyet had safhada. Huzurlu ve neşeli bir şekilde seçim yapacağız ve bu yorgun şoförü evine göndereceğiz" dedi.

Aydın'ın 1933 yılında Gül Esin'i Türkiye'nin ilk kadın muhtarı olarak seçtiğini ve şu anda Aydın Büyükşehir Belediyesi'ni de bir kadının yönettiğini hatırlatan Akşener, şunları kaydetti:

"Aydın’dan bir kadın Cumhurbaşkanı çıkacak. Bu meydan onu gösteriyor. Allah'ın izniyle Türkiye’nin ilk kadın Cumhurbaşkanı da buradan çıkacak."

Akşener, doların en son 4 lira 71 kuruş olduğunu ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir tane ekonomi bakanı var, ne söylediğini bilmiyor. Dolarla molarla işimiz yokmuş. Sanayisi olan, işçisini çalıştıran, istihdam yaratan insanların tümü şu anda kara kara düşünüyor. Bütün girdileri dolarla ve ortaya çıkan ürünü nasıl satacaklarını kara kara düşünüyorlar. Çiftçiyi de tarlasına küstürdüler. Dünyanın en verimli topraklarına sahip olan ve her karışından ürün fışkıran Aydın’da insanlar ne yapıyor? Tarlasını ekmek yerine bin 400 lira ile bin 600 lira arasında asgari ücretle çoğu sigortasız iş bulup çalışmak zorunda kalıyor. İkinci bir durum turizm kenti Aydın. Ama turizmi geliştireyim derken tabiatı katlediyorlar. Çiftçiyi, tarımı bitiriyorlar. Buna karşılık sanayiyi öne koyalım derken Menderes Nehri'nin içine tükürdüler. Şimdi bu kadar iş bilmez yapı ile ülke yönetildi. Ekonominin içine tükürülmüş durumda. 10 milyon işsiz var. Bunun yüzde 26'sı genç işsiz."

Her gittiği yerde gençlere ceplerinde kaç para olduğunu sorduğunu ve bu durumdan Erdoğan’ın rahatsız olduğunu dile getiren Akşener, "Bugüne kadar en yüksek para evli olan bir gençte çıktı. O da 25 lira. Erzurum’da muhterem bu işe çok kızmış. Diyor ki ‘Birisi de çıkıp sürekli milletin cebinde kaç para var diye soruyor, milletin cebindeki para seni ne ilgilendirir.’ diyor. Bakın Allah büyük. Yakalandı, yakalandı. Bir siyasetçinin en büyük görevi milletinin evlatlarının cebinde ne kadar olduğunu bilmektir. Bu arkadaş bilmek istemiyor ama bir baltaya sap olamamış bakan çocuklarının trilyonları var. Bir yüzükle hayata başlayan bu arkadaş, şu anda dünya liderleri arasında ilk 10 zengin arasında. Yıllar evvel yüzüğünü gösterip de ‘Ben bu yüzükle hayata başladım, şayet bunun dışında malım mülküm olursa bilin ki Tayyip Erdoğan, hırsızlık yapmıştır’ dedi kendisi. Doğru söylemiş. Bir baltaya sap olamamış ama para ile oynayan bakan çocuklarının yanında değil, cebinde 5 lirası olmayan vatan çocuklarının yanında olmaya devam edeceğim" dedi.

 

Türkiye'nin 450 milyar dolar borcu olduğunu ifade eden Akşener, şunları dile getirdi:

"Atatürk'ten itibaren yapılan bütün ne kadar değer varsa 70 milyar dolara satıldı. Bu ne demek biliyor musunuz? Yandaşların cebi doldu demek. 16 yılda 2 trilyon dolar para topladın vergi olarak. Ey Aydınlı senin cebine lira girdi mi, çocuğuna iş oldu mu, toprakların değer buldu mu? Peki bütün araştırmalarda Güneydoğu ve Doğu Anadolu illeri ile Aydın'da yaşamanın aynı derecede mutsuzluğa sebep olduğunu Aydınlar tarafından söylendiğini biliyor musunuz? Mutlu Aydın’ı mutsuz eden kim? Tayyip Erdoğan sensin."

"Tercih yaptı. Ekonomide üretimi, çiftçide üretimi, sanayide üretimi bir tarafa koydu, yandaş müteahhidi zengin etmek üzere yola çıktı. Milletin anasına sövenlerin vergileri affedildi" diyen Akşener, kredi kartı borçlarını affedeceğini söyledi. Bir defaya mahsus da borçlu vatandaşların borçlarını sileceğini dile getiren Akşener, bakanların, müsteşarların ve ailelerinin de lüks arabalara binmelerine izin vermeyeceğini ifade etti. Gençlere iş bulmanın ülkeyi yönetenlerin görevi olduğunu belirten Akşener, iş buluncaya kadar da her gence vatandaşlık maaşı bağlayacağını aktardı.

 

İYİ Parti’nin Erdoğan’a iyi geldiğini kaydeden Akşener, “Niye biliyor musunuz? Ya, hep hastalanıyorlardı. 10 Kasım'da hasta, 29 Ekim'de hasta, 23 Nisan'da hasta, 30 Ağustos'ta hasta, 19 Mayıs'ta hasta. Ama çok iyi geldik, adamlar turp gibi oldular. Herkes iyileşti. Erdoğan şöyle demişti; ‘10 Kasım’da Anıtkabir’e gidilip, sap gibi dikilinir mi?’ Allah büyük, sap gibi dikildi. Yıkılmaya, yok edilmeye ve itibarsızlaştırılmaya çalışılan Cumhuriyet değerlerini, kurucu iradenin ortaya koyduğu şekliyle yeniden tanzim edeceğiz. Bunlar Atatürk'ü sevmez zaten. Ama öncesinde Atatürk’ten korktukları için, İnönü’ye söverlerdi. Şimdi ikisine birden sövüyorlar. Ama bu ülkeden Atatürk’ü ve Cumhuriyet değerlerini silemeyecekler” dedi.

“FETÖ’cülere teslim oldu. Askeriyeyi Balyoz ve Ergenekon ile yumrukladı. Mete Han’dan beri var olan düzenli tek orduyu bütün savaş tarihçilerinin yazdığı Türk Ordusunun Genelkurmay Başkanını terör örgütünün başı diyerek hapse attı. Sonra aradan zaman geçti. Pardon dedi, ben kandırılmışım. FETÖ kandırdı, Barzani kandırdı, Apo kandırdı, Obama kandırdı, Merkel kandırdı. Kardeşim, her kandırıldığının bedelini bu millet canıyla kanıyla ödüyor. Sen kandırılıyorsun, millet devleti sokaktan topluyor” diyen Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yargıyı, polisi ve ordunun bir bölümünü FETÖ'cülere teslim ettiniz. Bu darbe yapan paşaları YAŞ’a terfi ettiren kim? Peki, Zekeriya Öz'ün altına zırhlı Başbakanlık aracını veren kim? Sensin sen. Ama buna karşılık çorbacıyı, çaycıyı hapsettin. Zenginler, damatlar kaçak. El altından acaba bir barışma olabilir mi diye bir tavır mevcut. FETÖ belasını Türkiye’nin başına Sayın Erdoğan sen bela ettin. Önüne geleni FETÖ’cülükle suçluyorlar. Bak aynaya FETÖ’nün failini orada göreceksin.”

 

Erdoğan’ın dış politikada her “Eytt" dediğinde Türkiye’nin bir şeyler kaybettiğini savunan Akşener, “Ben onu kabadayılık yapıyor zannediyordum. Meğersem dışarıda ‘Eytt’, içeride ‘Ne vereyim abime” dedi.

 

 

Kadın ve çocuklarla ilgili yaptırım gücü çok yüksek kanunlar çıkaracağını belirten Akşener, “Kadınlar gece karanlıkta evine gitmeye korkuyor. Ellerinde ve bellerinde silahlı ağabeyler ortalıkta dolaşıyor. Ben eski İçişleri Bakanıyım. Öyle çıkıp meczup meczup bilmem nerede gömdüğüm silahları çıkaralım diyen koftiden baronlar ayağını denk alsın. Öyle kanunlar çıkaracağım ki, kadına el sürenin eli gidecek, çocuklara tecavüz eden bir daha kimsenin yüzüne bakamayacak. En önemlisi Olağanüstü Hali kaldıracağım. Askeri liseleri yani Kuleli’nin ışıklarını ertesi gün açacağım. Parlamenter sisteme döneceğiz. Senden benden diye böldüğü insanları tekrar yan yana getirip kocaman bir aile gibi tutma sözü veriyorum” diye konuştu. Mitingin sonunda İl Başkanı Recep Taner, milletvekili adayları Adnan Sezgin, Berna Sukas, Halil İbrahim Aktemur, Şule Tuntaş, Fevzi Köse, Volkan Güleç, Mustafa Orhun Çetin ve Semra Yücel ile el ele tutuşarak halkı selamlayan Akşener, kendisi ve milletvekili adayları için Aydın halkından oy istedi. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.