• 14 Ocak 2018, Pazar 14:01

Latmos'un yok olmaması için kitap yazdı

Öğretmen Hüseyin Asar, içinde dünyada eşi benzeri bulunmayan birçok güzelliği barındıran Latmos'un şirketlerin kar hırsına kurban gitmesini önlemek için kitap yazdı.

Öğretmen Hüseyin Asar, içinde dünyada eşi benzeri bulunmayan birçok güzelliği barındıran Latmos'un şirketlerin kar hırsına kurban gitmesini önlemek için kitap yazdı.

 

Aydın'ın Efeler İlçesi'nde yaşayan 53 yaşındaki Coğrafya Öğretmeni Hüseyin Asar, Milas Belediyesi'nin desteği ile bastırdığı, ilk bireysel kitabı 'Karya Nine' için imza günü düzenledi. Sıla Kitapevi Bulvar Şubesi'nde 123 sayfalık öykü kitabını, sevenleri için imzalayan Asar, kitabı hakkında bilgi de verdi.

Latmos'un Aydın ve Muğla il sınırları içerisinde yer aldığını, binlerce yıl çok sayıda medeniyete ev sahipliği yaptığını ve binlerce yaşam öyküsü ile dolu olduğunu ifade eden Asar, kitabında bu yaşam öykülerinden birisi olan 'Latmoslu Kayra Nine'yi mizansenle geliştirerek yazdığını söyledi.

Latmos'un şirketlerin kar hırsına kurban gitmesini önlemek için bu kitabı kaleme aldığını belirten Asar, "Latmos ve barındırdığı değerler dünya üzerinde eşi benzeri olmayan güzelliktedir. Bu güzellikleri korumak ve olduğu gibi yaşatmak, bizim torunlarımıza karşı olan asıl sorumluluğumuzdur. Latmos insanlığın aç gözlülüğünün tehdidi altındadır. Büyük şirketlerin aşırı kar hırsıyla yok olmak üzeredir. Duyarlılığı artırıp Latmos'u hep birlikte ve olanca gücümüzle korumak zorundayız" dedi.

Latmos bölgesinde insanların binlerce yıl barış içinde yaşadığını, bundan dolayı kayalara savaş ve av değil, aile ve cinselliğin resmedildiğini dile getiren Asar, bu bölgenin koruma altına alınması için yetkilileri göreve çağırdı. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.