• 20 Eylül 2017, Çarşamba 15:00

Orhan, Ceren'ine kavuştu

Efeler Belediyesi Başkan Vekili Halis Günday'in yeğeni İzmir Karşıkaya Türk Telekom Müşteri Hizmetleri çalışanlarından Orhan Uygun ile 9 Eylül Üniversitesi Araştırma Görevlisi Yüksek Maden Mühendisi Ceren Bursa görkemli düğün töreni ile dünya evinde girdi.

Efeler Belediyesi Başkan Vekili Halis Günday'in yeğeni İzmir Karşıkaya Türk Telekom Müşteri Hizmetleri çalışanlarından Orhan Uygun ile 9 Eylül Üniversitesi Araştırma Görevlisi Yüksek Maden Mühendisi Ceren Bursa görkemli düğün töreni ile dünya evinde girdi.

 

Feriştah ve İrfan Uygun çiftinin oğlu Orhan Uygun ile Müzeyyen ve Osman Bursa çiftinin kızı Ceren Bursa, ömür boyu mutluluğa ‘Evet’ dediler. Efeler’deki Akarsu Park Kır Bahçesi’nde gerçekleştirilen görkemli düğün töreninde alkışlarla salona giriş yapan Ceren ve Orhan çiftinin nikahı kıyıldı. Genç çiftin nikah şahitliğini Türkiye Haber-İş Sendikası Genel Başkanı Veli Solak, Aydın Sağlık-İş Şube Başkanı Erkan Uygun ve 9 Eylül Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mehmet Tanrıverdi yaptı. Ceren ve Orhan çiftinin nikah cüzdanını Efeler Belediyesi Başkan Vekili Halis Günday taktim etti.

GÜNDAY ESPRİ YAPTI

Nikah töreninde konuşan Başkan Vekili Günday, “Orhan Bey benim yeğenim olur ama kusura bakmasın, Türk âdetinde ata sözü vardır; ‘Evi dişi kuş yapar’ derler” diyerek nikah cüzdanını Ceren Bursa’ya verdi. Efeler Belediyesi'nin tüm evlenen çiftlere hediye ettiği kahve fincanını, Orhan Uygun’a taktim eden Başkan Vekili Günday, “Orhan beyin babası İrfan bey sohbette bir gün bana dedi ki benim oğlan çok güzel kahve yapar ve benim aklımda kaldı. Gelin hanıma başkanımızın hediyesi ile kahve yapmanı istiyorum. İyi günlerde kullanın, ömür boyu mutluluklar diliyorum” dedi.

GENEL BAŞKAN TEBRİK ETTİ

Günday’ın ardından, mikrofonu eline alan Genel Başkan Solak, “Birbirinden değerli bu iki güzel insan birbirine çok güzel yakışmışlar. Ben bu kardeşlerimi cenabı Allah’ın ömür boyu mutlu etmesini diliyorum. Bizim orada bir söz söylenir; Cenabı Allah mutluluk yağmurunda bu iki güzel insanı şemsiyesiz bıraksın. Darısı bekarlara inşallah. Tebrik ediyorum. Allah mesut bahtiyar etsin” diye konuştu.

GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

Konuşmaların ardından, mutlulukları gözlerinden okunan Ceren ve Orhan çifti, gece geç saatlere kadar çalan şarkılar eşliğinde konuklarla gönüllerince eğlenirken, düğün sonunda Bursa ve Uygun aileleri, tebrikleri kabul etti.

ÇOK SAYIDA DAVETLİ KATILDI

Düğüne, Efeler Belediyesi Başkan Vekili Halis Günday, Türkiye Haber-İş Sendikası Genel Başkanı Veli Solak, Bölge Başkanı Özkan Oyuk, Adana Şube Başkanı Gökhan Aydın, Ankara Şube Başkanı Taci İş, Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) eski Başkanı Mehmet Kıvanç, ASKF Yönetim Kurulu Üyeleri Ayhan Afşar, Ahmet Akşit, Futbol İl Temsilcisi Hakan Açıkgöz, TES-İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Mustafa Aydın, Aydın 1 Nolu Sağlık Ocağı Sorumlu Hekimi Ali Demir, Aydın Sağlık-İş Şube Başkanı Erkan Uygun, Uygun ve Bursa ailelerinin akrabaları, yakınları ve çok sayıda davetli katıldı. (RAMAZAN AYDEMİR)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
29 / 12 Açık
Yarın: 29/13 Güneşli