• 6 Ocak 2018, Cumartesi 13:36

Başkan Atabay’dan taşeron değerlendirmesi

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay belediye bünyesinde 300 ila 400 arasında taşeronda çalışan işçinin kadroya geçeceğini belirtirken, ödeme konusunda da sıkıntı yaşamayacaklarını ifade etti.

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, haftalık basın toplantısında basınla biraraya geldi. Başkan Atabay belediyenin rutin çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek taşeron yasasıyla ilgili değerlendirmede bulundu. Atabay belediye şirketi DİBEL personelinin kadroya geçemeyeceğini belirterek, bunun dışında taşeronda çalışanlarının kadro verileceğini belirtti. 300 ila 400 arasında taşeronun Didim Belediyesinde kadroya geçeceğini belirten Atabay "Bundan sonraki süreçte taşerondan kadroya geçirdiklerimizin dışından personel alamıyoruz. Mevcutta belediyenin çalıştığı taşeron firmalarla yapılan sözleşmeler var. Bunların iptali söz konusu; bu iptal olunca da firmalara % 3 ila % 5 tazminat ödeme hakkı doğuyor ama bunlar daha netleşmedi."dedi.

Taşerondaki işçilerin kadroya geçişi sonrasında ortaya çıkacak olan maaş ödemelerle ilgili de konuşan Atabay “Her ay 2,5 trilyon maaş ödüyoruz fakat kadro geçişi de olsa maaşları ödemede sıkıntı olmaz. Belediyemizde paramız var. Biz göreve geldiğimizde israfın ve gereksiz giderin frenine bastık.”dedi. (İHA)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
10 / 0 Az bulutlu
Yarın: 13/7 Aralıklı gökgürültülü yağış