30 Mayıs 2016, Pazartesi

Kuşadası CHP'den Genel Merkeze aday tepkisi

10 Şubat 2014, Pazartesi 01:05

     


Cumhuriyet Halk Partisi’nde ilçe belediye başkan adaylarının belirleneceği Merkez Yürütme Kurulu(MYK) ve Parti Meclisi toplantıları Ankara’da devam ederken, aday belirleme şekilleri sert tepkilere yol açıyor.

Kuşadası’nda mevcut belediye başkanı M. Esat Altungün’ün yerine CHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Özlem Çerçioğlu’na yakınlığıyla bilinen Özer Kayalı isiminin aday gösterilmek üzere genel merkez tarafından MYK’ya sunulması Kuşadası CHP ilçe örgütünü karıştırdı.

Parti binasında belediye başkan adayının kesinleşmesini bekleyen partililer, mevcut başkan Altungün yerine Özer Kayalı’nın isminin MYK’ya sunulduğunu öğrenince büyük tepki gösterdiler. Toplantıda bulunan CHP Kuşadası ilçe Başkanı Soner Kaplan, “Buradan duyuruyorum. Partimizde bir yere aday olabilmek için aylarca, yıllarca gece gündüz çalışmanıza gerek yok. Bir tanıdığınızı bulun, son dakika da gelin aday olun. Bunca emeğe, gösterilen çabalara yazık ediliyor“ diye isyan etti.

İlçe Başkanının konuşmasının ardından partililer, “Genel merkez ne yapmak istiyor. 5 yıl önce Kuşadası Belediye Başkanlığı’nı binbir güçlükle AK Parti’den aldık. Şimdi genel merkez belediye başkanımızı aday göstermeyerek, Kuşadası’nı AK Parti’ye mi teslim etmek istiyor“ diye tepki gösterdiler. Bazı partililer de kararın parti meclisinden de böyle çıkması halinde yıllardır emek verdikleri partilerinden istifa edeceklerini söylediler. Toplantıda konuşan Belediye Başkanı M. Esat Altungün de partilileri sağ duyulu davranmaya çalışarak, “İçinizdeki duygu fırtınasını anlıyorum ama süreci sağ duyu ile takip etmeliyiz. Sakin olmalıyız“ diye konuştu.

CHP’NİN DİDİM ADAYI DEĞİŞTİ İDDİASI

Bu arada, Kuşadası’nda bu gelişmeler yaşanırken, Aydın’ın bir diğer turizm merkezi Didim’in de daha önce genel merkez tarafından adaylığı açıklanan mevcut belediye başkanı Mümin Kamacı’nın da adaylıktan alındığı ve yerine Deniz Atalay’ın aday olduğu iddiası ortaya atıldı. Bu iddia üzerine 2 dönemdir Didim belediye başkanlığını yürüten Mümin Kamacı’nın taraftarları da gelişmelere ve iddialara büyük tepki gösterdi.

OTURMA EYLEMİ
​Kuşadası CHP ilçe yönetimi mevcut başkanının yerine başka bir adayın gösterilmesi tepki göstererek oturma eylemi düzenledi.

CHP Genel Merkezi’nde düzenlenen MYK’da belediye başkan adayları belirlendi. CHP Kuşadası ilçe yönetimi aday olarak mevcut başkan M. Esat Altungün yerine Özer Kayalı’nın gösterilmesine tepki gösterdi. Yönetim saat 21.00’de ilçe merkezinde oturma eylemi başlattı. (iha) 
Son Eklenen Haberler
Son Eklenen İlanlar
AYDIN İLİ İNCİRLİOVA İLÇESİ SPOR SALONU GENEL BAKIM ONARIM İŞİ
AYDIN İLİ ÇİNE İLÇESİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ PANSİYON BİNASI İLE HAVUZ VE SOYUNMA ODALARI ...
T.C. AYDIN 2. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN
DİLEK YARIMADASI -B MENDERES DELTASI MİLLİ PARK MÜDÜRLÜĞÜ GÜZELÇAMLI MİLLİ PARK GİRİŞ KAPISI
T.C. AYDIN 2. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ'NDEN
AYDIN İLİ EFELER İLÇESİ (ATL) MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ D BLOK ONARIM İŞİ
T.C.AYDIN 3. İCRA DAİRESİ 2015/589 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
AYDIN İLİ İNCİRLİOVA İLÇESİ ACARLAR İSTİKLAL İLKOKULU ONARIM İŞİ
AYDIN İLİ EFELER İLÇESİ SOSYAL BİLİMLER LİSESİ HALI SAHA YAPIMI VE PANSİYON DUŞLUKLARI ONARIMI İŞİ
T.C. AYDIN 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN
T.C. AYDIN 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN ESAS NO: 2016/34 Esas
T.C. AYDIN 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN
AĞAÇLANDIRMA HİZMETİ ALINACAKTIR
AYDIN İLİ EFELER İLÇESİ DR FEVZİ MÜRÜVVET UĞUROĞLU ORTAOKULU ONARIMI İŞİ
AYDIN İLİ İNCİRLİOVA İLÇESİ ÇALLIOĞLU ÇPL EK BİNA ÇATI YAPIMI VE EFELER İLÇESİ GÜZELHİSAR MESLEKİ VE ...
AYDIN 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
KAMULAŞTIRMA İLANI
EFELER BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
EV HEMODİYALİZ HİZMETİ ALINACAKTIR
ÇÖP KOVASI, AHŞAP OTURMA BANKI KOMPOZİT OTURMA BANKI VE KOMPOZİT PİKNİK MASASI SATIN ALINACAKTIR
252 ADET ARACIN KARAYOLLARI MOTORLU ARAÇLAR