• 11 Ocak 2018, Perşembe 13:33

İYİ Parti Kuşadası ilçe teşkilatı kuruldu

Türkiye genelinde teşkilatlanma çalışmalarını büyük bir hızla sürdüren İyi Parti, Hayati Atlı’nın başkanlığında Kuşadası’ndaki kuruluş çalışmalarını tamamladı.

Türkiye genelinde teşkilatlanma çalışmalarını büyük bir hızla sürdüren İyi Parti, Hayati Atlı’nın başkanlığında Kuşadası’ndaki kuruluş çalışmalarını tamamladı. Kuşadası Belediyesi Erkan Yücel Sahnesinde gerçekleştirilen ilçe yönetim kurulu tanıtım toplantısına; İyi Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, il yönetim kurulu üyeleri, sekiz ilçe başkanı ve Kuşadası’ndaki 66 parti kurucusunun yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Toplantıda konuşan il Başkanı Recep Taner, “Her şey iyi olacak” dedi. Yönetim kurulu üyelerini tanıtan İyi Parti Kuşadası İlçe Başkanı Hayati Atlı da “Kuşadası iyi olacak” sloganını kullandı.

 

Toplantıda konuşan İyi Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, Genel Başkan Meral Akşener’in öncülüğünde yürütülen çalışmalar sonucunda İyi Parti’nin Türk siyaset sahnesindeki yerini aldığını söyledi. İyi Parti’nin Türk siyasetinde yaşanan tıkanıklığı aşmak için tek seçenek olduğunu anlatan Recep Taner, “İki kutuplu, bölünmüş bir siyasetin acısını ülke olarak yaşıyoruz. Kutuplaşmış seçmen kitlesini tam merkezde yer alan bir siyasi partinin kucaklaması gerekiyordu. İyi Parti milletimizin çeşitli renklerini bir araya getiren, merkez siyasete dinamik kazandıracak tek partidir. Bu kutuplaşmış, milletimizi ayıran siyaseti bitirmek ve milletimizin her rengini kucaklamak için yola çıktık. Ülkemizin her yerinde gördüğümüz ilgi, Genel Başkanımız Meral Akşener’e gösterilen teveccüh ülkemizin aydınlık geleceği için hepimize umut vermektedir. Kuruluş aşamasını tamamlayan Kuşadası ilçe teşkilatımızın büyük başarılara imza atacağına inanıyoruz. Tüm yol arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Her şey iyi olacak” dedi.

Recep Taner’in konuşmasının ardından İyi Parti Kuşadası İlçe Başkanı Hayati Atlı ise partinin Kuşadası’ndaki 66 kurucu üyesini tanıttı. Daha sonra uzun bir konuşma yapan Hayati Atlı, ülke olarak Cumhuriyet tarihinin en sıkıntılı günlerinin yaşandığını söyledi. Toplumsal kutuplaşmanın arttığını, siyasi rekabetin siyasi hasımlık haline dönüştüğünü, bu nedenle korku ve endişe halinin topluma hakim olduğunu anlatan Hayati Atlı şunları söyledi: “Böyle bir durumu milletin kaderi olarak kabul etmeyenler, Meral Akşener’in genel başkanlığında 25 Ekim 2017 tarihinde Ankara’da toplanarak, Türk Milleti’ne yeni bir çıkış yolu gösterdiler, Türk Milleti’ne yeniden umut oldular ve adını da İyi Parti koydular. İYİ bir TÜRKİYE için varız. İYİ bir TÜRKİYE için buradayız. İyi bir Türkiye için yola çıkıyoruz. İyi bir Kuşadası için yola çıkıyoruz. Parti binamızı kiraladık ve içinin donanımı ile ilgili çalışmalarımızı başlattık. Kuşadası’nın merkezindeki parti binamızı da hızlı bir şekilde donatarak, önümüzdeki günlerde sizleri ve tüm vatandaşlarımızı binamızda misafir edecek hale getireceğiz.”

İyi Parti’nin; PKK, FETÖ ve IŞID gibi terör örgütü ve bunların destekleyicileri haricinde, inancı, fikri yapısı ne olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu değerlerini benimseyen, Türk milletinin tamamını kucaklayan bir siyasi parti olma iddiası ile kurulduğunu vurgulayan Hayati Atlı sözlerine şöyle devam etti: “İyi Parti bu iddiasını gerçekleştirmek için iki temel esası benimsedi. Birincisi bu ifadeye uygun insanlarımızdan oluşan bir teşkilat yapısı, ikincisi ise bu ifadeye uygun hareket tarzı. Bizler de Kuşadası İyi Parti Teşkilatı olarak, bu ana esaslar doğrultusunda hareket ederek ekibimizi, geçmişte ki değişik siyasi görüşlere mensup insanlarımızdan oluşturduk. Çok renkli, çok sesli, ama çok uyumlu, çok yetenekli bir ekip kurmanın hazzını yaşamaktayız. Kısa zamanda büyük bir aile olduk ve bugün karşınıza çıktık. Ayrıca, İYİ Parti olarak genel merkezimizin bayan üyelerimize yönelik, bütün teşkilat kademelerinde uygulamış olduğu en az %25 cinsiyet kotası da teşkilatlanmamıza ayrı bir renk katmıştır. İYİ Parti kadın kolları yerine, kadınların da mevcut yönetim içinde olmasına karar vererek, kadınlarımızı yönetimin bir tali unsuru değil, asli unsuru olmasına vesile olmuştur. Kadınlarımız İYİ Parti’de karar mekanizmasının içindedir ve olmaya da devam edecektir. Kuşadası İYİ Parti yönetimi olarak da 66 kişilik kurucu yönetim kurulumuzun 19’u bayandır. Gençlik kollarımızla ilgili çalışmalarımız da başlamış olup, 18-30 yaş arası gençlerimizi de, genel merkezimizin belirlemiş olduğu çerçevede aktif olarak İYİ Parti içinde yer vereceğiz. Milletimizin her rengi bizim için farklı bir zenginliktir. Milletimizin birlik ve beraberliği, ülkemizin bölünmez bütünlüğü noktasında kararlılığı olan her vatandaşımıza kapımız açıktır, ve İYİ Parti bu hassasiyetleri taşıyan her vatandaşımızın kendisini ifade edebileceği siyasi bir harekettir. İYİ Parti, milletimizin kurduğu siyasi bir harekettir. Bu sebeple, tüm vatandaşlarımızı İYİ Parti’nin iktidar yürüyüşüne destek olmaya davet ediyorum. Değerli Kuşadalılar, İYİ Parti olarak, yapacak çok işimiz vardır. 1 Ocak 2018 tarihi itibarı ile Türkiye seçim ortamına girmiştir. İster zamanında isterlerse erkene alarak yapsınlar, İYİ Parti olarak her türlü seçime hazırız. Türkiye’de % 50+1’e endekslenen Cumhurbaşkanlığı seçimi başta olmak üzere, gerek milletvekilliği seçimlerinde gerekse mahalli idareler seçimlerinde partimiz tam hedefe kilitlenmiştir. Bunun için Kuşadası İyi Partililer olarak hedefimiz de %55’in üzerinde olacaktır. Yerelde Kuşadası Belediyesini istiyoruz. Aydın’da en az 4 milletvekili istiyoruz. Ankara’da da Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı yapmak istiyoruz. Kuşadası’nın İyi Partilileri, İyi Parti’nin kurucu yöneticileri, 66 cesur yürek; bu hedefleri gerçekleştirmek üzere yola çıktılar.” (HABER MERKEZİ)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.