• 11 Mart 2018, Pazar 17:09

AK Parti yeni Kuşadası ilçe yönetimini tanıttı

Adalet ve Kalkınma Partisi, yeni Kuşadası ilçe yönetimini Hilton Doubletree Otel’in çatı katındaki Gio Restoran’da Kuşadası basınına verdiği kahvaltı ile tanıttı. AK Parti Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Gökçe tanıtımın ardından yaptığı açıklamada; Kuşadası için yapılan her doğru çalışmayı desteklediklerini, ancak her yanlışa dur diyeceklerini söyledi.

Adalet ve Kalkınma Partisi, yeni Kuşadası ilçe yönetimini Hilton Doubletree Otel’in çatı katındaki Gio Restoran’da Kuşadası basınına verdiği kahvaltı ile tanıttı. AK Parti Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Gökçe tanıtımın ardından yaptığı açıklamada; Kuşadası için yapılan her doğru çalışmayı desteklediklerini, ancak her yanlışa dur diyeceklerini söyledi.

 

28 Ocak tarihinde yapılan ilçe kongresinde ilçe başkanı seçilen Mustafa Gökçe ve yönetim kurulu Kuşadası basını ile kahvaltıda buluştu. Kahvaltıya ilçe yönetim kurulu üyeleri dışında Kadın Kolları Başkanı Arzu Candır Bayraktar ve Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Gömek de katıldı.

 

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gökçe yaptığı açıklamada; iktidar partisinin temsilcileri olarak Kuşadası için kamu yararı güden her konuda her kuruma destek olduklarını, amaçlarının siyaset yapmadan Kuşadası halkına hizmet etmek olduğunu söyledi. İktidar partisinin ilçe yönetimi olarak öncelikli amaçlarının Kuşadası ile Ankara arasında köprü kurmak olduğunu anlatan Mustafa Gökçe, Kuşadası’nın devlet yatırımlarından maksimum yatırımı alması, halkın acil sorunlarına çözüm bulunması için çaba harcayacaklarını ifade etti.

 

AK Parti’nin Kuşadası Belediye Meclisinde beş kişi ile temsil edildiğini hatırlatan Mustafa Gökçe sözlerine şöyle devam etti: “Bizim hedefimiz hiçbir zaman bağcıyı dövmek değil, üzüm yemektir. 2014 yılında seçilen meclis üyelerimiz bugüne kadar her komisyonda, her meclis oturumunda Kuşadası halkının yararına yapılan her çalışmada muhalefet etmeden belediye yönetimine destek vermiş, halk için yapılan doğru icraatları her şartta desteklemiştir. Bundan böyle de CHP’li arkadaşlarımız tarafından yönetilen belediyede kamu yararı taşıyan her çalışmaya destek vermeye devam edeceğiz. Ancak buradan muhalefet etmeyeceğiz anlamı asla çıkmasın. Tabii ki yanlış yapılanları söylemekten, halkın çıkarlarını korumaktan da asla geri kalmayacağız.”

 

2003 yılından bu yana AK Parti’de siyaset yaptığını kaydeden İlçe Başkanı Mustafa Gökçe, “Bizden önce bu görevde bulunan arkadaşlarımıza ve devletimizin elinin Kuşadası’na değmesine sebep olan, kentimizin ihtiyaçlarını gerekli kurumlarla kurduğu ilişkilerle gerçekleştiren eski yöneticilerimize ilçe başkanı olarak teşekkür etmek istiyorum. Bugün Adnan Menderes Üniversitesi’nin Kuşadası’ndaki fakülteleri ile binlerce öğrencimiz eğitim alırken, Kuşadası’na hizmet eden 500 kişilik Kız öğrenci yurdumuz, 250 kişilik erkek öğrenci yurdumuz ile Kuşadası üniversite öğrencileri için yaşam koşulları açısından farklı bir kent olmuştur. Yapımı süren 100 kişilik kapalı spor salonumuzda inşaatın son aşamasına geldi, sanırım bu yıl içerisinde hizmete girmesi ile ilçemiz gençliği Kuşadası’nda yaşam ayrıcalığını görecektir. Yine geçen yıl hizmete giren 166 yataklı devlet hastanemiz Kuşadası’na yakışır bir şekilde hizmet vermektedir. Burada belirtmek isterim ki; daha önce C kategorisinde olan hastanemiz kısa süre içerisinde B kategorisine geçerek toplum ruh sağlığı merkezi ve AMATEM merkezine kavuşacaktır. Bazı branşlarda eksik uzman kadromuz vardı, bu eksikliklerimiz için de gerekli birimlere müracaatlarımız yapılmış olup eksikliklerimiz de en kısa zamanda giderilecektir. Bazı kesimlerin şehri ortadan ikiye böldüğünü iddia ettiği köprülü kavşaklarımız trafiği en aza indirmiş, İkiçeşmelik, garaj ve Davutlar kavşaklarında mevcut köprüler trafik akışını büyük ölçüde rahatlatmıştır. Yazın yoğunlukta dahi trafikte yaşanmayan sıkıntılar bu yatırımın doğruluğunu ispatlar durumdadır” dedi.

AK Parti olarak Kuşadası’nın eksik olan her yatırımını kent halkı ile buluşturmak istediklerinin altını çizen Mustafa Gökçe, bu doğrultuda vergi dairesi, adliye, yeni emniyet müdürlüğü binalarının bunlara örnek olduğunu söyledi. Yeni proje olarak Kuşadası’na yakışır bir hükümet binası kazandırmak istediklerini anlatan Gökçe şöyle devam etti: “Yine SGK şubesinin açılması ile işyeri esnafımızın yükü hafiflemiş, Aydın’a gitmekten kurtulmuştur. Dün aldığım yeni bilgiyi de sizlerle paylaşalım; İŞKUR Kuşadası İlçe Müdürlüğü girişimlerimiz sonucu önümüzdeki hafta hizmete girecektir. Ayrıca en kısa sürede Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğünün de Kuşadamızda açılması için çalışmalarımız devam etmektedir.”

 

UFUK BAKSİ (Ufuk BAKSİ)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 5 Sağanak yağışlı
Yarın: 11/2 Az bulutlu