• 12 Haziran 2018, Salı 15:48

Aktemur emekli öğretmenler ile iftarda buluştu

İYİ Parti Aydın milletvekili adayı Halil İbrahim Aktemur, emekli öğretmenlerle iftar yemeğinde bir araya geldi. Aktemur'un Öğrencilerinin ve Öğretmeninin de bulunduğu İftar yemeğine, İl Başkanı Recep Taner, Efeler İlçe Başkanı Rahmi Aydın, milletvekili adayı Semra Yücel ve davetliler katıldı.

İYİ Parti Aydın milletvekili adayı Halil İbrahim Aktemur’un ev sahipliğinde gerçekleşen iftar yemeğinde konuşan İl Başkanı Recep Taner, Aydın halkının partilerine olan ilgisinden memnun olduğunu söyledi. İYİ Parti’nin kuruluşundan altı ay sonra seçime giren parti olduğunu ve bütün engellemelere rağmen seçimlere girmeyi başardıklarını ifade eden Taner, Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in adaylığı için gerekli olan 100 bin imzayı ilk altı saat içinde topladık. 24 Haziran seçimleri Türkiye için bir yol ayrımıdır. Sayın Akşener’i cumhurbaşkanı yapıp, iyileştirilmiş demokratik parlamenter sistemi tesis etmek, tek adam rejiminden kurtulmak için sizin, çevrenizin ve halkımızın desteğine ihtiyacımız var. İYİ Parti olarak Tayyip Reis efsanesini yıkmamız gerek" dedi.

İl Başkanı Taner’in konuşmasının ardından emekli öğretmenlere seslenen İYİ Parti Aydın milletvekili adayı Halil İbrahim Aktemur, 35 yıllık devlet hizmetini milletvekili olarak sürdürmek, milletimin ve Aydın’ın sesi olabilmek, Aydınlılara hizmet edebilmek için İYİ Parti’den aday olduğunu kaydetti. Seçimlere 19 ay varken baskın bir seçimle karşı karşıya geldiklerini belirten milletvekili adayı Aktemur, “Genel başkanların iki dudağının arasından çıkan bir sözle Meclis erken seçim kararı aldı. Demek ki işler yolunda gitmiyor. Her şey güllük gülistanlıksa eğer neden baskın seçim yapıyoruz? Şayet her şey kötüyse biz size neden oy verelim. İktidar mensupları bu seçimlerde vadettiklerini neden 16 yıllık güçlü iktidarlarında yapmadı? AK Parti yeniden gelince düzelecekse bu düzeni, bu istikrarı, bu dış politikayı kim bozdu? İktidar mensuplarının insanımıza bakacak yüzü yok!”

"Bizim Ayarlarımızı Bozmaya Çalıştılar"

Aktemur, "İktidar sahipleri Türkiye Cumhuriyeti devletini kuran iradeye karşı savaşır durumda. Bu devleti kuran Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere devletin temellerini sarsıp esas emellerini gerçekleştiriyor. Okullardan Ne mutlu Türküm diyene, dağlardan önce vatan yazılarına andımıza varıncaya kadar her şeyi bu ülkeden silmek gayreti içinde oldular. Türk milletinin en güzide kurumu Türk ordusu üzerinde çok ciddi operasyonlar yaptılar. Genelkurmay Başkanını bir teröristin itiraflarını kullanarak ‘terörist başı’ diye hapse attılar. Aziz Atatürk’ün annesine dil uzattılar.”

"Batılı Bizi Kıskanıyormuş"

Milletin bağrından çıkan İYİ Parti’nin başarılı olmasını halkın kurtuluş reçetesi olarak İYİ Parti’yi görmesinden kaynaklandığını savunan Aktemur, “İYİ Partililer olarak biz de milletimize hizmet için partimizi zirveye taşımak zorundayız, mecburiyetindeyiz, sorumluluğundayız. “İktidar sahipleri ‘Batı bizi kıskanıyor’ diyor. Batı bizi neden kıskansın? Bizim 80 bin liraya satın aldığımız otomobili Batılı 25 bin liraya alıyor, niye kıskansın? Senin 50 liraya yediğin eti Batılı 14 liraya tüketiyor, neyini kıskansın? 5 milyon Suriyeliyi mi kıskansın? 120 ülke arasında 109’uncu olmuş eğitim sistemini mi kıskansın? Dilim varmıyor ama çocuk tacizlerinde dünya birincisi olmanı mı kıskansın? Kadına şiddette dünya ikincisi olmana mı kıskansın?” diyerek iktidar partisi mensuplarına bir dizi soru yöneltti.

"Çifçi Dünyanın En Pahalı Mazotunu Kullanıyor"

AK Parti iktidarının ekonomi politikalarını eleştiren Aktemur, “Ekonomi çok kötü, seçimle bile frenleyemiyorlar. Türk çiftçisi dünyanın en pahalı mazotunu, en pahalı elektriğini kullanıyor. Aydın iki ayaküstüne oturuyor. Birisi tarım diğeri turizm. Aydın çiftçisi yazık desen ağlayacak durumda. Geçtiğimiz sene şeker gübresini 14 liradan alırken bu sene 45 liraya satın alıyor. Hayvan yemi ocak ayında 48 liraydı şuanda 73 lira. Seçim önü olmasına rağmen böyle, siz bir de seçimden sonrasını düşünün" dedi. (Aydın SARI)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.