• 27 Aralık 2018, Perşembe 12:24

Akın “5 Yılda 20 yıllık hizmet gerçekleştirdik”

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın 5 yılda Germencik’te hayata geçirdikleri projeler hakkında bilgi verirken, “Bozuk saat bile günde 2 defa doğruyu gösterirmiş” dedi.

2014 yılında “Değişen ve Gelişen Bir Germencik” sloganı ile yola çıktıklarını vurgulayan Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın; engellere rağmen Germencik’te büyük değişime imza attıklarını söyledi.

CHP aday tanıtım toplantısında Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun “Germencik Hak ettiği yerde değil” sözlerine karşılık Germencik Belediye Başkanı Akın; “Bunun sebebi de 5 yılda Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçemizde bir çivi dahi çakılmaması, gözle görülür bir yatırımın yapılmaması ve İlçe Belediyesi olarak bizim yapacağımız yatırımlara dahi engel olması. Biz 20 yılda yapılması gereken projeleri 5 yılda gerçekleştirdik. Büyükşehir Belediyesi kendi yetki alanında olmasına rağmen yaz aylarında tatilcilerin kullandığı ana yoldaki refüjün otlarını bile biz temizledik. İlçeler Büyükşehir Belediyesinden beklediği hizmeti geçen 5 yılda görmedi. Kısacası Özlem Hanım da bu toplantıda doğruyu söylemiş. Bozuk saat bile günde 2 defa doğruyu gösterirmiş. Germencik hak ettiği yerde değil ve maalesef Büyükşehir Belediyesi tarafından beklediği hizmet ilçemizle birlikte 17 ilçeye bu 5 yılda gelmedi” dedi.

Akın Germencik’te yaptıklarını ise şöyle anlattı:

“Germencik’te yapacağımız diğer projelerimiz gibi Dünya İncir Merkezi projemiz için de çalışmalar gerçekleştirdik. Maalesef bu projemiz de Büyükşehir Belediyesi tarafından engellendi. Tüm engellemelere rağmen Kent Meydanı, Belediye Hizmet Binası, Çarıklar Okuma evi ve İmam Lojmanı, Türk Burcu Yaşam Alanı, Türk Kültür Evi gibi, Üniversite Binası projelerimizin yanı sıra mahallelerimizde üst yapı parke taşı döşeme ve asfaltlama çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Buna rağmen birilerinin çıkıp Germencik hak ettiği yerde değil demesi komik bir hal alıyor” (Aydın SARI)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.