• 7 Kasım 2018, Çarşamba 12:01

Spora destek sürüyor

Efeler Belediyesi’nin Kasım Ayı 2’inci meclis toplantısında 53 amatör spor kulübüne 100 bin TL maddi destek yapılması kararı çıktı.

 

Farklı spor dallarına verdiği destekle dikkat çeken ve taktir toplayan Efeler Belediyesi, amatör kulüplere verdiği katkılara bir yenisini ekliyor. Bu doğrultuda Efeler Belediyesi’nde gerçekleştirilen Kasım ayı 2'inci Belediye Meclis Toplantısı’nda 53 amatör spor kulübüne 100 bin TL maddi destek yapılmasına karar verildi. Meclis salonunda Belediye Başkanı Mesut Özakcan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 18 madde görüşüldü. Toplantıda Aydın’da faaliyet gösteren ve federasyona üye olan spor kulüplerine yardım yapılması da görüşülen konular arasında yer aldı.

 

FARKLI BRANŞLARA YARDIM

Bu kapsamda futbolda Bölgesel Amatör Lig, Süper Amatör Lig, 1. Amatör Küme, 2. Amatör Küme takımlarına, futbol dışında faaliyet gösteren branşlara, bölge tekerlekli sandalye basketbol altyapısı, 2. Lig Bayan Futbol Takımları ve 2. Lig Hentbol Altyapı Takımları olmak üzere toplamda 53 adet amatör spor kulübüne net 100 bin TL nakdi para yardımı yapılması kararı alındı.

 

“EŞİT ŞEKİLDE DAĞITILACAK”

Yapılacak destekle ilgili konuşan ve yarımın her takıma eşit olarak dağıtılacağını kaydeden Özakcan, “Yapılacak olan nakdi yardımımız 53 kulübümüze eşit bir şekilde paylaştırılarak her kulübün hesabına bin 886 TL olarak yatırılacak" dedi. (TÜRKER KOCAKAHYA)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.