• 12 Ocak 2018, Cuma 15:32

Yıldızspor’dan iş kadınlarına maç daveti

Yıldızspor Başkanı Kaya Özcan, Aydın İş Kadınları Derneği Başkanı Belgin Çekmen Altay ve yönetim kurulunu ziyaret ederek ligin ikinci yarısında oynayacakları maçlara davet etti.

 

Aydın Amatör Süper Lig’de sezonun ilk yarısını ikinci sırada bitiren ve sezon sonunda şampiyon olarak Bölgesel Amatör Lig'e çıkmak isteyen Yıldızspor’da Kaya Özcan başkanlığındaki yönetim kurulu, Aydın İş Kadınları Derneği (AYİŞKAD) Başkanı Belgin Çekmen Altay’ı Efeler’deki Adnan Menderes Bulvarı’nda bulunan dernek binasında ziyaret etti. Ziyarette Başkan Özcan, Başkan Atay’a kulübün mavi-beyazlı formasını ve flamasını hediye ederek ikinci yarı oynayacakları maçlara davet etti.

 

YILDIZSPOR’A KADIN ELİ DEĞMELİ

Spor okulları ile kulüp giderlerini karşılamaya çalıştıklarını dile getiren Başkan Kaya, “Biz bir mahalle takımıyız. Efeler’deki Cumhuriyet Mahallesi’nde 1985 yılında kurulduk. Kenan Duman başkanımız vardı, 2012 yılında vefat etti. Kenan başkanımızın bize bıraktığı mirası en iyi yerlere getirmeye çalışıyoruz. Yaklaşık şuan da 6 yaşından, 19 yaşına kadar kulübümüz bünyesinde 500-600 çocuğumuz var. Bünyemizde 17-18 antrenörümüz ve çok başarılı bir altyapı takımlarımız var. Amatör Süper Lig’de bu sezon şampiyonluğa oynuyoruz ve şampiyon olmak istiyoruz. Kadınların elinin değdiği her işte başarı var. Yıldızspor’a bir kadın eli değerse başarıya ulaşacağımızı düşünüyoruz. İş kadınlarını bundan sonra oynayacağımız maçlara davet ediyoruz” dedi.

 

“BİZİM İÇİN ŞEREF OLUR”

Yıldızspor’un ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getiren Başkan Altay, “Türkiye’de iş kadını olarak binde 7 kadarız ama bu binde 7’ninde yarısı kadarı da eşinin üzerinde erkek iş yapıyor. Biz gerçek vergi mükellefi olup gerçek ticaretle uğraşan çok az kadınız. Kendi yolumuzu açmak üzere kendimize yetebilmek ve erkeklerle biraz daha iyi rekabet edebilmek için bu derneği kurduk. Ama biz ayrışma taraftarı hiç olmadık, hep karışma taraftarı olduk. Her kadın için spor çok önemli, hele ki her kadının yetiştirdiği her çocuk için. Özellikle istiyoruz ki her ailedeki her çocuk spor ve müzik yapsın. Yapsın ki kötü alışkanlıklara asla bulaşmasın. Yıldızspor’u bu anlamda kutluyorum. Birlikte hareket etmek, Türkiye’de çok zor, bu Aydın’da bir kat daha zor. Birlikte hareket edebiliyorsak, başarıya gidebiliyorsak, bir sonuç alabiliyorsak demek ki biz iyi insanlarız. Yönetim kurulunda her sektörde bir arkadaş varız. 29-30 kişilik bir ekibiz. Vergi mükellefi olan her kadın, derneğimizde üye olabiliyor. Ama yönetim kuruluna her meslekten bir kişi gelebiliyor. Yıldızspor için yapabileceğimiz, sporunuzda geliştirebileceğiz bir nokta olursa bu bizim için bir şeref olur” dedi.

 

“YILDIZSPOR’A DESTEK OLMAYI EĞLENCE HALİNE GETİRİRİZ”

Altay açıklamalarına şöyle devam etti:

“İş kadınlarının şöyle bir huyu var. Biz hep sorumluluk verildiği zaman yapabiliyoruz. Hadi bugün maça gidelim, hadi bugün sinemaya gidelim, hadi bugün tiyatroya gidelim gibi sosyal faaliyetler hep hayatımızın en sonunda. Çünkü gerçekten yönetmemiz gereken iş, yönetmemiz gereken ev var. Ticaret ve iş hayatında bir de eş sorumluluklarını ve aile sorumluluklarını koyun. Toplumsal sorumluluklarımızdan vazgeçmiş kadınlar değiliz. Ama varlık olabilmek, var olabilmek çok önemli. Önemli olan sistemleri kurabilmek. İş hayatında nasıl sistem kuruluyorsa bizde ev hayatında sistemi öyle kuruyoruz. Ev hayatında sistem kurduğumuz için zaten hem ticaret hem ev hem de sosyal işler yapabiliyoruz. Yıldızspor bizi zorlar ve biz sorumluluk alırsak bizde Yıldızspor’a destek olmayı eğlence haline getiririz.” (RAMAZAN AYDEMİR)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
11 / 2 Parçalı bulutlu
Yarın: 8/1 Aralıklı gökgürültülü yağış