• 12 Temmuz 2018, Perşembe 16:50

Geleceğin cimnastikçileri yetişiyor

Yaz spor kursları kapsamında düzenlenen cimnastik kursunda minik sporcular uzman antrenörler eşliğinde çalışmalarını gerçekleştiriyor. Kursta eğitim veren Antrenör Soner Ayvaz, cimnastiğe ilginin iyi olduğunu ifade etti.

 

Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün her yaz düzenlediği yaz spor okullarına bu yaz da büyük ilgi gösteriliyor. Yaklaşık 10 gün önce başlayan kurslar kapsamında cimnastik branşında minik sporular eğitime katılıyor. Özellikle küçük yaşlarda başlanan cimnastik sporu için miniklerin ilgisi ise yoğun oluyor. Efeler’de bulunan Atatürk Spor Salonu’ndaki cimnastik bölümünde yapılan çalışmalara 300’ün üzerinde sporcu katılıyor. Alanında uzman Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü antrenörleri Soner Ayvaz ve Özge Turhan, sporcuların eğitimleri için çaba sarf ediyor. Miniklerle yakından ilgilenen iki antrenör de çalışmaları yoğun tempoda sürdürürken, yetenekli sporcuları keşfetmek istiyorlar.

 

“İLGİ BİZİ MUTLU EDİYOR”

Minik sporcularla yakından ilgilenen ve cimnastik konusunda deneyimlerini paylaşan Antrenör Soner Ayvaz çalışmaları değerlendirdi. Yaz spor kurslarının başlamasının üzerinden kısa süre geçmesine rağmen her yaş grubundan talep olduğunu kaydeden Ayvaz, “Bu durum bizi çok mutlu ediyor. Şu anda 300’ün üzerinde sporcuya eğitim veriyoruz. Farklı saatlerde ayrı gruplar halinde eğitim gerçekleşiyor. Sporcularımıza gereken eğitimi veriyoruz. Biz, yaz kursu adı altında kayıt alıyoruz ama çalışmalarımız tüm sene devam ediyor. Sporcularımızdan yetenekli olanları tespit ediyoruz. Bu isimler arasından belirlediklerimizi Mersin’de düzenlenecek olan şampiyonaya götürmek istiyoruz” dedi. (TÜRKER KOCAKAHYA)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 7 Bulutlu
Yarın: 16/9 Çok bulutlu