• 12 Eylül 2018, Çarşamba 13:02

Büyükşehir’den koşuya davet

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan RunAydın Koşu Yarışı Kuşadası’nda yapılacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, vatandaşları koşuya davet etti.

 

Aydın Büyükşehir Belediyesi farklı yaşlardan insanların katılabileceği RunAydın Koşu Yarışı düzenleyecek. Bu yıl

ilki gerçekleştirilecek olan organizasyon 21 Ekim’de Kuşadası’nın ev sahipliğinde yapılacak. Koşuların yanı sıra çeşitli etkinliklerin de düzenleneceği aynı hafta sonunda katılımcıları ve sporcuları spor ve eğlence dolu bir hafta sonu bekliyor olacak. Aydın’ın dünyaca ünlü turizm merkezi Kuşadası’nın deniz manzaralı koşu parkurunda yapılacak olan yarışma 10 kilometre ve 5 kilometre olmak üzere iki ayrı etapta gerçekleştirilecek. Kuşadası’ndaki El Heykeli’nden başlayacak olan ve Kadınlar Plajı istikametinde koşulacak olan yarışmada parkur tekrar El Heykeli’nde sona erecek.

 

ÖNEMLİ ÖDÜLLER VERİLECEK

İki farklı kilometre kategorisinde gerçekleştirilecek olan yarışlarda dereceye giren kadın ve erkek sporculara önemli ödüller verilecek. 10 kilometre kategorisinde birinci olan ismin 5 bin TL alacağı organizasyonda ikinci 4 bin TL ve üçüncü ise 3 bin TL’nin sahibi olacak. Birincinin 4 bin TL ile ödüllendirileceği 5 kilometre kategorisinde ise ikinciye 3 bin TL üçüncüye ise 2 Bin TL para ödülü verilecek. Vatandaşlar RunAydın Kuşadası ile ilgili daha detaylı bilgiye ve kayıt formuna www.runaydin.com web sitesinden ulaşılabilecekler. Öte yandan aynı hafta boyunca İsmail Cem Dostluk ve Barış Meydanı’nda kurulacak olan etkinlik alanında her yaştan katılımcıya hitap edecek çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

 

“KOŞMAYA DAVET EDİYORUM”

Organizasyon hakkında konuşan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, "Yeşille mavinin kucaklaştığı turizm merkezimiz olan Kuşadası'nda ilkini düzenleyeceğimiz koşuda koşucuları eşsiz bir parkur bekliyor. Vatandaşlarımızı spor yapmaya, koşmaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı. (TÜRKER KOCAKAHYA)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
15 / 8 Bulutlu
Yarın: 16/9 Sağanak yağışlı