• 12 Ekim 2017, Perşembe 09:45

Bisikletçiler Aydın’dan geçecek

Bu sene 53’üncü düzenlenen ve Salı günü Alanya-Kemer 1- Etap turuyla başlayan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda mücadele eden bisikletçiler, 4. Etap kapsamında Cuma günü Aydın’dan geçecek.

Bu sene 53’üncü düzenlenen ve Salı günü Alanya-Kemer 1- Etap turuyla başlayan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda mücadele eden bisikletçiler, 4. Etap kapsamında Cuma günü Aydın’dan geçecek.

 

Cumhurbaşkanlığı himayesinde başlayan ve Salı günü Antalya’dan start alan 53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 15 Ekim 2017 Pazar günü İstanbul – İstanbul 6. Etap turu ile tamamlanacak. World Tour kategorisine yükselen Dünyanın tek kıtalararası bisiklet turunda aralarında Türk Milli Takımı'nın da bulunduğu 13 takımdan 104 bisikletçi yer alıyor. Tur kapsamında Marmaris-Selçuk arasında geçilecek olan 4. Etap’ta bisikletçiler Aydın’dan geçecek. Cuma günü Marmaris’ten saat 11.10’da start alacak kafile yaklaşık saat 13.50’de Aydın il sınırları içerisine girecek. Önce Çine’ye ulaşacak olan sporcular ardından yaklaşık saat 14.30’da Efeler ilçesi eski otogar önünde kurulacak Türkiye Güzellikleri Sprint Primi noktasından geçecekler. Efeler’den sonra kafile İncirliova ve Germencik’ten geçerek Selçuk’ta etabı tamamlayacak.

 

İLİN TANITIMI SAĞLANACAK

Cuma günü Aydın’dan geçecek bisiklet turunda helikopterden çekilecek canlı yayın gerçekleştirilecek. İlin tarihi güzelliklerinin yayınlanacağı organizasyonda sporcu-öğrenciler tarafından eski otogar önünde saat 14.30’da gerçekleştirilecek koreografi gösterisi ve Tralleis Antik Kentte gerçekleştirilecek zeybek gösterileri izlenecek. Görüntüler, 120’nin üzerinde ülkede, ulusal ve uluslararası prestijli kanallar aracılığıyla canlı ve banttan yayınlar ile dünya genelinde geniş bir erişim ağında yayınlanacak. Ayrıca canlı yayın araçlarının geçişi esnasında Aydın’ın tarihi, kültürel ve yöresel tanıtımları hakkında karayolu üzerindeki köprülere büyük afişler asılacak. (TÜRKER KOCAKAHYA)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
28 / 10 Açık
Yarın: 30/12 Az bulutlu