• 13 Ocak 2019, Pazar 15:42

Hakemler Aydın’da buluştu

Ege bölgesinin farklı illerinden futbol hakemleri eğitim ve atletik test için Aydın’da bir araya geldi. Ayrıca bölge dışındaki birçok ilden hakemler mazeret koşuları için Aydın’da ter döktü.

 

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) uyguladığı Bölgesel Atletik Test, bazı Ege bölgesi illerindeki hakemlerin katılımıyla Aydın’da gerçekleştirildi. Aydın başta olmak üzere Muğla, Denizli ve Uşak illerinden hakemlerin yer aldığı organizasyon geniş bir katılımla düzenlendi. Efeler’e bağlı Kardeşköy Mahallesi’nde bulunan Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Pisti’nde düzenlenen atletik teste, 3 B Klasman Hakemi, 5 C Klasman Hakemi, 5 B Klasman Yardımcı Hakemi, 11 C Klasman Yardımcı Hakemi, 12 Bölgesel Hakem, 11 Kadın Bölgesel Yardımcı Hakem, 4 Aday Bayan Hakem katıldı. TFF yetkilileri tarafından gerçekleştirilen koşularda hakemler derece elde etmek için ter döktü.

 

EĞİTİM DÜZENLENDİ

Atletik Test’in yapıldığı aynı gün ayrıca Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği (TFFHGD) Aydın Şubesi’nde eğitim toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Merkez Hakem Kurulu 4. Bölge Hakem Kurulu Başkanı Erol Ersoy, kurul üyeleri Aykut Gümülü ve Selami Şimşek, Aydın İl Hakem Kurulu Başkanı Mücahit Tatar ve diğer illerin kurul başkanları, Bölgesel, B ve C Klasman Hakemleri ve gözlemcileri katıldı. Eğitimci Sabahattin Şahin’in sunum yaptığı eğitimde elle oynamalar, umut vadeden ataklar, çatışmalar, tutmalar, aldatmalar, mücadele ve ofsayt konusunda eğitim verildi. Toplantı sonunda ise Kurul Başkanı Ersoy, MHK talimatlarını açıklarken 2. devre öncesi başarılar diledi.

 

ÖNEMLİ KONUKLAR VARDI

Öte yandan eğitim seminerine konuk olarak, geçtiğimiz günlerde FİFA Kokartı takan Üst Klasman Hakemi Ümit Öztürk, Üst Klasman Yardımcı Hakemi Osman Gökhan Bilir, Süper Lig Hakemi Bahattin Şimşek ve A Klasman Yardımcı Hakemi Kamil Çetin de katıldı. Hafta sonu Aydın’ın ev sahipliğinde yapılan organizasyonu değerlendiren Aydın İl Hakem Kurulu Başkanı Mücahit Tatar, “Atletik testte arkadaşlarımız başarılı oldu. Tebrik ediyoruz. 4. Bölge içindeki iller arasında ise Aydın en başarılı il oldu” dedi. (TÜRKER KOCAKAHYA)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.