• 13 Şubat 2018, Salı 14:52

Gençlerin şampiyonu Kavaklı ile Spor Lisesi

Okullar Arası Gençler (A) Basketbol İl Birinciliği Turnuvası’nda heyecan sona ererken, erkeklerde Özel Kavaklı Anadolu Lisesi ve kızlarda İncirliova Spor Lisesi şampiyonluk kupasını kaldırmanın mutluluğunu yaşadı.

 

Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlendiği ve Okulsporları İl Temsilciliğinin 2018 yılı faaliyet takviminde yer alan 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Okullar Arası Gençler (A) Basketbol İl Birinciliği Turnuvası tamamlandı. Genç Erkekler (A) Basketbol kategorisinde 36 takım, Genç Kızlar (A) Basketbol kategorisinde 8 takım mücadele etti. 20 Kasım 2017 tarihinde başlayan turnuva maçları 09 Şubat 2018 tarihinde Efeler Atatürk Spor Salonunda oynanan final maçları ile tamamlandı.

 

ERKEKLERDE ŞAMPİYON ÖZEL KAVAKLI ANADOLU LİSESİ

Efeler Atatürk Spor Salonunu tıklım tıklım dolduran seyircilerin karşısında oynayan takımlar birbirlerine üstünlük kurabilmek için kıyasıya mücadele ettikleri maçta 61-36’lık skor ile Özel Kavaklı Anadolu Lisesi Adnan Menderes Anadolu Lisesini mağlup etmeyi başardı. Bu skor ile Erkekler Basketbol (A) kategorisinde 1’inci Özel Kavaklı Anadolu Lisesi, 2’nci Adnan Menderes Anadolu Lisesi, 3’üncü İncirliova Spor Lisesi ve 4’üncü Nazilli Anadolu Lisesi oldu.

 

KIZLARDA ŞAMPİYON İNCİRLİOVA SPOR LİSESİ

Efeler Atatürk Spor Salonunda yapılan final maçı sonucunda İncirliova Spor Lisesi rakibi Aydın Anadolu Lisesini 78-17’lik skor ile mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı. Turnuvanın sonunda genç kızlar (A) basketbol kategorisinde 1’inci İncirliova Spor Lisesi, 2’nci Aydın Anadolu Lisesi, 3’üncü Nazilli Özel Sınav Anadolu Lisesi ve 4’üncü Nazilli Lisesi oldu.

 

KUPALAR SAHİPLERİNİ BULDU

Turnuvaların sonucunda Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından derece elde eden takımlara kupa, sporculara madalya ve başarı belgesi takdim edildi. Ödül törenine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Mikail Kavaklı, Personel Şube Müdürü Ahmet Coşkun Parlakyalçın, Okulsporları İl Temsilcisi Ayhan Afşar, Basketbol İl Temsilcisi Ömer Görür ve okul yöneticileri katıldı.

 

AYDIN’I GRUPLARDA TEMSİL EDECEKLER

Erkekler kategorisinde şampiyon olan Özel Kavaklı Anadolu Lisesi ve kızlar kategorisinde şampiyon olan İncirliova Spor Lisesi okulsporları grup müsabakalarında Aydın'ı temsil edecekler. Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Okullar Arası Gençler (A) Basketbol İl Birinciliği Turnuvasında derece elde eden takımları tebrik etti ve gruplarda Aydın’ı temsil edecek olan takımlara başarılar diledi. (RAMAZAN AYDEMİR)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.