• 13 Ekim 2017, Cuma 16:16

68 günde 700 transfer

Türkiye’de 2017-2018 sezonu amatör futbolcuların birinci transfer dönemi işlemleri dün son buldu. 68 gün süren transfer döneminde Aydın’da 700’e yakın transfer işlemi yapıldığı bildirildi.

 

Türkiye’de 2017-2018 sezonu amatör futbolcu birinci transfer dönemi sona ererken, Aydın’da transfer dönemi hareketli geçti. Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, amatör spor kulüplerinin futbolcu transfer işlemlerini yetiştirmek için dün yoğun mesai harcadı. 7 Ağustos’ta başlayan ve 13 Ekim’de sona eren birinci transfer döneminde Aydın’da 700’e yakın transfer işleminin gerçekleştirildiği bildirildi. Transferin son gününde ise sadece 100’e yakın transfer işlemi yapıldığı ifade edildi. Bu rakam ile geçmiş yıllarda olduğu gibi yine Aydın, Ege bölgesinde en çok transfer işlemi yapılan iller arasında ikinci olarak yerini korudu.

 

“FUTBOLUN KALİTESİ ARTIYOR”

Hemen hemen tüm kulüplerin takımlarına oyuncu transfer ettiklerini dile getiren Aydın Futbol İl Temsilcisi Hakan Açıkgöz, “Kulüplerin sezona iddialı girmesi transfer dönemini hareketlendirdi. Kulüpler arasında rekabetin olması daha keyifli amatör maçların oynanmasını sağlıyor. Bu da amatör futbolun kalitesini arttırıyor. Birinci transfer döneminde 700’e yakın transfer yapıldı. Dün sadece 100’e yakın transfer işlemi yaptık. Bunun için yoğun bir mesai harcadık. Transferlerin tüm kulüplerimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

İKİNCİ TRANSFER 2018 OCAK’TA BAŞLAYACAK

Türkiye’de amatör futbolcuların ikinci transfer dönemi işlemleri 2 Ocak 2018’de başlayacağı ve 16 Şubat 2018'de sona ereceği bildirildi. (RAMAZAN AYDEMİR)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
24 / 9 Güneşli
Yarın: 28/6 Güneşli