• 13 Ekim 2017, Cuma 16:10

Efeler’de gaza basacaklar

Türkiye’nin tek şehiriçi yarışı olan ve yıllardır Aydın’da da düzenlenen V1 Challenge yarışlarının 4’üncü etabı Pazar günü Efeler’de düzenlenecek. Malazgirt Meydanı’nda yapılacak organizasyonda ilk yarış 15:00’de başlayacak.

 

Aydın’da geleneksel hale gelen Volkicar yarışları bu yıl da düzenlenecek. Pazar günü yapılacak olan yarışlara her yıl olduğu gibi yine Efeler’e bağlı Girne Mahallesi’ndeki Malazgirt Meydanı ev sahipliği yapacak. Aydınlıların her sene yoğun ilgi gösterdiği organizasyonda Volkicarlar, saat 11:00’de Aydın Büyükşehir Belediyesi önünde kontak çevirip şehir turu atacaklar. Pilotlar 13:00’den itibaren ise antrenman gerçekleştirecekler ve sıralama turlarını tamamlayacaklar. 15:00’de ise heyecanla beklenen yarışlar başlayacak. Dörtlü grup halinde yapılan yarışlarda uygulanan eleme sistemi büyük heyecana sahne olacak.

 

TÜRKKAN İLK SIRADA

Organizasyon kapsamında İzmir’de yapılan ilk 3 etapta TOSFED desteğiyle mücadele eden genç pilot Ali Türkkan, topladığı 106 puanla genel klasmanda ilk sırada yer alıyor. 96 puanı bulunan Burak Çukurova ve Çağlayan Çelik’in ikinciliği paylaştığı yarışlarda, 51 puanlı Murat Aksüt ise sıralamada üçüncü sırada yer alıyor.

 

BİNLERCE KİŞİ BEKLENİYOR

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde Aydın’da geleneksel hale gelen V1 Challenge yarışlarını her yıl olduğu gibi binlerce seyircinin takip etmesi bekleniyor. Malazgirt Meydanı’nda gerekli güvenlik önlemleri alınan ve özel olarak oluşturulan parkurda gösterilen mücadele, Aydınlılardan tam not alıyor. (TÜRKER KOCAKAHYA)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
35 / 21 Güneşli
Yarın: 36/19 Güneşli