• 14 Ocak 2018, Pazar 15:21

Efe’den görkemli gece

Aydınspor 1923’te düzenlenen Dayanışma Gecesi renkli görüntülere sahne oldu.

Aydınspor 1923’te düzenlenen Dayanışma Gecesi renkli görüntülere sahne oldu. Transfer yasağı nedeniyle maddi sorunları bulunan Efe’ye can suyu olan geceye katılan protokolün önemli isimleri, Ege’nin usta seslerinden Tolga Çandar’ın söylediği türkülerle coştu.

 

TFF 3. Lig 3. Grup takımlarından Aydınspor 1923’te Dayanışma Gecesi düzenlendi. Halkın Takımı sloganıyla göreve gelen Özgür Kızıl başkanlığındaki yönetim kurulunun düzenlediği geceye Efeler’deki Anemon Otel ev sahipliği yaptı. Önemli isimlerin davet edildiği görkemli geceye AK Parti Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş ve Mehmet Erdem, Aydın Ticaret Odası Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Ülken, Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın ve Nazilli Belediyespor Başkanı Erdoğan Eker’in yanı sıra iş ve spor dünyasının önemli isimleri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

 

“ALTIN HARFLERLE YAZDIRACAK”

Gecede konuşan Aydınspor 1923 Başkanı Özgür Kızıl, “Bu şehrin en az inciri, kestanesi, pamuğu kadar marka değeri olan, Aydın’ın ismini duyuran, peşinde binlerce insanı koşturan Aydınspor 1923’e destek amacıyla bir araya geldik. Tüm engellere rağmen ilk devrede transfer yasağını iş adamlarımızın desteğiyle sabaha karşı 02.30’da açtık. İlk yarıda taraftarımızı pek fazla sevindiremedik ancak bu takımın bayrağı asla yere düşmedi. İlk devreyi 18 puanla 12. sırada tamamladık. Haftaya 9 puanlık Karaköprü Belediyespor maçına çıkacağız. Önümüzde yine engeller var. Geçmişten gelen acı bilançoların faturalarını ödetmeye çalışanların cezasını biz çekiyoruz. Kulüpte akıl almaz işler olmuş. Transfer yasağı devam ediyor. Bu yasağın kaldırılması için iş adamlarımız verecekleri destekle adlarını Aydınspor 1923 tarihine altın harflerle yazdıracak” diye konuştu.

 

“AYDINSPOR 1923 ÖNEMLİ KIYMETİMİZ”

Geceye katılan isimlerden AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem de, Aydınspor 1923’ün bir marka değeri olduğunu vurguladı. Erdem, “Şehirlerin marka değerini oluşturan unsurlarından biri, o kentin futbol takımıdır. İsmiyle sahip çıkılması gereken önemli kıymetimiz Aydınspor’a sahip çıkmalıyız. Aydınspor güzel yerlere gelecek. Aydınspor 1923, siyaset üstü bir değerdir. Yerel yönetimi, milletvekiliyle sanayicisiyle, esnafıyla bu takıma sahip çıkılırsa, bu takım iyi yerlere gelir” diye konuştu.

 

ÜYELİK SÜRPRİZİ

Herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini kaydeden AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş ise, “Başkan Özgür Kızıl ve yönetimi bize gelip destek istedi. Ben de gücümüzün yettiği kadar yanlarında olacağımızı söyledim. Ben her daim Aydınspor 1923’ün yanındayım. Takımın içinde olduğu ekonomik zorluğu biliyoruz. Transfer yasağını aşmadığımız takdirde çabalar sonuçsuz kalacak. Ekonomik sıkıntıdan çıkılması adına ne yapılması gerekiyorsa, iş adamlarıyla görüşeceğim. İlk adım olarak Aydınspor 1923’e de üye olacağım. Aydın’ı bütünleştiren marka değerine sahip çıkmamız gerekiyor” dedi.

 

PROTOKOL ZEYBEK OYNADI

Ege’nin sevilen sanatçılarından Tolga Çandar’ın söylediği türküler protokolü coşturdu. Çandar’ın seslendirdiği türküde protokol üyeleri birlikte Harmandalı oynarken ortaya renkli görüntüler çıktı. Gecede ayrıca forma sponsoru olan firmalar adına Maren Enerji Genel Müdürü Mehmet Şişman ile Bien Seramik yetkilisi Şiyar Ertene’ye, teşekkür plaketi takdim edildi. Öte yandan Türkiye A Milli Takım oyuncularının imzalarının bulunduğu futbol topu, Özsubaşı Şirketi sahibi Salim Subaşı tarafından 25 bin liraya satın alınarak kulübe maddi destek sağlandı. Kurulan yardım sandığına da iş adamları maddi destekte bulmayı ihmal etmedi. (TÜRKER KOCAKAHYA)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.