• 14 Kasım 2017, Salı 15:24

Büyükşehir, kulüpleri üzdü

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin bu ayki meclis toplantısı gündemine amatör spor kulüplerine nakdi yardım yapılması konusunu almaması spor camiasını büyük üzüntü yaşattı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin bu ayki meclis toplantısı gündemine amatör spor kulüplerine nakdi yardım yapılması konusunu almaması spor camiasını büyük üzüntü yaşattı.

 

Aydın Büyükşehir Belediyesi, amatör spor kulüplerini bu ay da sevindirmedi. Aylardır kulüplerin nakdi yardım konusunda müjdeli haber beklediği Büyükşehir Belediyesi, bu konuyu Kasım ayının ilk Meclis Toplantısı’nın gündemine de almadı. İlçe belediyelerinin 2018 yılı mali bütçe görüşmelerinin de yer aldığı 40 maddelik meclis gündeminde nakdi yardımın da gündeme alınmasını bekleyen spor kulüpleri hüsran yaşadı. Büyük üzüntü yaşayan kulüp temsilcileri, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan nakdi yardımın yapılıp yapılmayacağı konusunda açıklama bekliyor. Maddi giderlerini karşılaşma noktasında büyük sıkıntı yaşayan kulüpler, Başkan Çerçioğlu’nun açıklamasının ardından Büyükşehir Belediyesi’nden nakdi yardım konusunda ümit bağlamayacak ve yol haritasını belirleyecek.

 

BAŞ’TAN BÜYÜKŞEHİR’E TEPKİ

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından hala nakdi yardım yapılmamasına Köşk Belediye Doğan Spor Başkanı Yaşar Baş’tan tepki geldi. Başkan Baş, “Kendi imkanlarımız doğrultusunda Köşk gençliğine hizmet etmeye çalışan bir kulübüz. Gençlerimiz kötü alışkanlıklardan uzak dursun ve spor yaparak sağlıklı bir nesil olsun diye elimizden geleni yapıyoruz. İmkanlarımız kısıtlı olduğu için her kulüp gibi nakdi yardıma ihtiyaç duyuyoruz. Geçen yıl Büyükşehir Belediyemizin yaptığı nakdi yardımı bu yıl da bekliyorduk ancak hala daha bu yardım yapılmadı. Bu konuda fazlasıyla geç kalındığını düşünüyoruz. Yapılmayacaksa da bununla ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan açıklama bekliyoruz. Herkes de ondan sonra yol haritasını belirlesin” dedi. (RAMAZAN AYDEMİR)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
28 / 11 Parçalı bulutlu
Yarın: 30/16 Çok bulutlu