• 15 Ekim 2018, Pazartesi 17:11

Görme engelliler Turistik Park'ta buluştu

15 Ekim Dünya Beyaz Baston Güvenlik Günü'nde, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Altı Nokta Körler Derneği Aydın Şubesi Başkanı Bayram Özen ve dernek üyelerinin katılımıyla kahvaltı organize edildi. Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen kahvaltıya Efeler ilçesi Turistik Parkı ev sahipliği yaptı.

 

Büyükşehir'in engellilerin sorunlarına yönelik getirdiği çözümlerine değinilen toplantıda Başkan Özen; bu alanda gerçekleştirilen farkındalık faaliyetlerinden bahsetti. Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu’nun dernek için sağladığı kolaylıklara değinen Özen “Bizlerin projelerini, dernekteki faaliyetlerini kolaylıkla yürütebiliyor olması bizler için hayati önem arz ediyor. Beyaz baston taleplerimiz olması halinde kendilerine ilettiğimiz vakit bizim sorunumuzun, sıkıntımızın kendi sıkıntısı gibi değerlendirip ilgili bürokratlara derhal talimat verip anında çözüme kavuşturuyor olması bizler açısından büyük bir şans” şeklinde konuştu.

 

BÜYÜKŞEHİR'DEN 200 BEYAZ BASTON

Sarı civcivlerin ve hissedilebilir yüzey taşlarının hayata geçirilmesinin büyük bir şans ve avantaj sağladığını dile getiren Özen, “Sayın başkan Altı Nokta Körler Derneği’nin Aydın şubesi üyeleri olarak biz sizden razıyız Allah da sizden razı olsun. Sayın başkanın büyükşehir bürokratlarına vermiş olduğu en önemli talimatı şu: ‘Arkadaşlar söz konusu engelliler oldu mu elinizdeki işi bırakacaksınız. Önce engellilerin sorunlarını çözeceksiniz. Hiçbir engellinin benim karşıma herhangi bir sorunum var diye gelmesini istemiyorum’. Bu talimatı vererek belediyecilik alanında biz engellilerin elini güçlendirmiştir” dedi ve “Büyükşehir belediyesinin görme engellilere dağıttığı 200 beyaz baston var, 200 sayısını söylemek kolay ancak biz bunu dile getirdiğimizde mesele anında çözülmüş oldu. Sayın başkana böylesi güzel bir kahvaltıyı düzenlediği için şahsım ve derneğim adına teşekkür ediyorum. Hepinize afiyet olsun” sözlerini ekleyerek konuşmasını bitirdi.

 

"SARI CİVCİVLER HİZMETE DEVAM EDECEK"

 

Organizasyonda konuşan Başkan Çerçioğlu, büyükşehir belediyesinin her zaman engellilerin yanında olduğu ve olmaya devam edeceği mesajını verdi. Çerçioğlu, “Ben başkanın şu yönünü çok seviyorum; derneğin bir sıkıntısı veya Aydın genelinde engelli vatandaşlarımızın bir sorunu olduğu zaman belediyede benim yanıma gelir ve çözülmesi gereken problemlerini açıklar. Ciddi anlamda yapıcı eleştirilerde de bulundu. Bu da bizim yol haritamızı belirledi. Elbette bizim eksiklerimiz de olmuştur. Ama bu eksiklerimizi her zaman en hızlı bir şekilde sizlerden ve sayın başkandan gelen taleplerle kapatıyoruz. En çok da sarı civcivleri sayın başkan ve sizler istemiştiniz. Bu konuda ciddi bir yol aldık, almaya da devam ediyoruz” diye konuştu.

 

Sarı civcivlerin sayısının azaltılacağı ve özelleştirileceğine yönelik söylentilere karşılık Çerçioğlu, “Duyuyorum ki önümüzdeki dönemde -gerçi hayaller üzerinde konuşmayı pek sevmem ama Aydın’da yaşayan vatandaşlarımız rahat olsun diye söylüyorum- sarı civcivlerin sayısını azaltacaklarını, özelleştireceklerini ifade ediyorlar. Bugün sayısını azaltacağım diyenler yarın bunları kaldırır. Ama hiç endişe etmeyin bu söylediklerimde ifade ettiğim gibi hayal, rüya. Siz rahat olun sarı civcivler hiçbir zaman sizlerin hizmetinden kalkmayacak, ben buna müsaade etmem, zaten sizler de müsaade etmezsiniz. Hiç endişeniz olmasın” şeklinde cevap verdi. Herkese kahvaltı organizasyonuna katılımından dolayı teşekkürlerini ifade eden Çerçioğlu konuşmasını sonlandırdı. (Necmiye Kaptan) (TÜRKER KOCAKAHYA)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.