• 15 Kasım 2017, Çarşamba 15:36

Önce müjde, sonra kupa

Aydın Valiliği ile Aydın Tenis Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği Cumhuriyet Kupası Tenis Turnuvası’nda kupalar sahiplerini buldu. Ödül töreni öncesinde konuşan Vali Yavuz Selim Köşger, Aydın Tenis Kulübü kortları için, “Bu tesisin daha iyi hale gelmesi ve çocuklarımızın daha iyi imkanlarda spor yapması için gereken neyse yapacağız” diyerek tenis camiasına müjde verdi.

Aydın Valiliği ile Aydın Tenis Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği Cumhuriyet Kupası Tenis Turnuvası’nda kupalar sahiplerini buldu. Ödül töreni öncesinde konuşan Vali Yavuz Selim Köşger, Aydın Tenis Kulübü kortları için, “Bu tesisin daha iyi hale gelmesi ve çocuklarımızın daha iyi imkanlarda spor yapması için gereken neyse yapacağız” diyerek tenis camiasına müjde verdi.

 

 

Aydın Valiliği ile Aydın Tenis Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği ve 27 Ekim ile 6 Kasım günleri arasında gerçekleştirilen Cumhuriyet Kupası Tenis Turnuvası’nda heyecan son buldu. 110 sporcunun ter döktüğü turnuvada 210 maç oynanırken, çekişmeli maçlar sonunda dereceye giren sporcular belli oldu. Aydın Tenis Kulübü Kortları’nda derece giren sporcular için ödül töreni düzenlendi. Törene Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Aydın İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Selahattin Acara, İl Emniyet Müdürü Dr. Rahmi Baştuğ, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker, Aydın Tenis Kulübü Başkanı Osman Nuri Aydın, yönetim kurulu üyeleri, Aydın Tenis İl Temsilcisi Engin Arslan ve sporcu velileri katıldı.

PROTOKOL TENİS OYNADI

Vali Köşger, tören öncesinde protokol üyeleri ile birlikte kulübün tenis kortlarını gezdi. Kortlarda tenis oynayan sporcularla sohbet eden Köşger eline raket alarak genç sporcularla tenis oynadı. Daha sonra Baştuğ ve Çeker raketle birkaç vuruş yaptı. Ardından, protokol üyeleri, sporcularla basın mensuplarının karşısına geçerek objektiflere poz verdi ve törene geçti.

 

"CUMHURİYETİMİZ, GENÇ, DİNAMİK, SPORTMEN

NESİLLERİN OMUZLARI ÜZERİNDE YÜKSELSİN"

Tören öncesinde konuşan Vali Köşger, Aydın tenis camiasına müjde verdi ve “Bu sporu hepimiz açısından erişilir kılan Aydın Tenis Kulübü yöneticileri ve bu imkanlara sağlayanlara teşekkür ediyorum. Bu turnuvaya katılan tüm sporcuları da yürekten kutluyorum. Spor yapıyor olmak zaten başlı başına tebrike şayan bir durum. Aydın bireysel sporlarda başarılı. Tüm bireysel sporlarda Türkiye çapında derecesi olan bir il Aydın. Takım sporlarında da aynı başarıyı bekliyoruz. Aydın, takım sporlarında da hak ettiği yere geleceğine inanıyorum. Bu tesisin daha iyi hale gelmesi ve çocuklarımızın daha iyi imkanlarda spor yapması için gereken neyse yapacağız. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Sadece bireysel değil, tüm kategorilerde tüm spor alanlarında takım sporlarında da devletimiz gereken imkanları sağlamak için elinden gelen gayreti gösteriyor. Tenis göreceli olarak da Aydın’daki diğer sporların elde ettiği saha ve teknik imkanlarla karşılaştırıldığında daha iyi bir imkan yakalamış gibi gözüküyor. Bizim beklentimiz Aydın, tenis sporunda Türkiye ve Dünya dereceleri elde etsin, milli takıma oyuncularımız gitsin. Cumhuriyetimizin 94. yıldönümü münasebetiyle bu turnuva tertip edildi. Bu da Cumhuriyetimize yakışan bir durumdur. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin, Cumhuriyetimiz de ilelebet payidar olsun. Genç, dinamik, sportmen nesillerin omuzları üzerinde daha da yükselsin” dedi.

 

ÖDÜLLER PROTOKOL ÜYELERİNDEN

Vali Köşger'in konuşmasının ardından, ödül törenine geçildi. Cumhuriyet Kupası Tenis Turnuvası'nda 16+ Veteran Erkeklerde Bora Isparta birinci, Ali Karagöz ikinci, 45+ Veteran Erkeklerde Şinasi Sarıaslan birinci ve Tayyar Uysal ikinci, Teşvik Bayanlarda Beyza Başıhoş birinci, Birsen Candan ikinci, Teşvik Erkeklerde Enis Berki birinci ve Mesut Yardım ikinci olarak kupalarını protokol üyelerinden aldı. (RAMAZAN AYDEMİR)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
35 / 12 Parçalı bulutlu
Yarın: 28/12 Parçalı bulutlu